mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Samochody-pułapki na parkingach

Samochody-pułapki na parkingach

W związku ze wzrostem aktywności grup przestępczych zajmujących się kradzieżami samochodów i włamaniami do pojazdów, policjanci ze śródmiejskiej komendy zorganizowali działania wymierzone w złodziei. W wytypowanych miejscach ustawiano samochody pułapki, które specjalnie przygotowane i wyposażone czekają na przestępców.

Samochody-pułapki na parkingach
Wczoraj (poniedziałek) wieczorem, koło Toyoty zaparkowanej przy ul. Baczyńskiego i Wareckiej zaczął nerwowo kręcić się mężczyzna w ciemnej kurtce. Najpierw kilkakrotnie podchodził do auta, a następnie odchodził spłoszony przez przechodniów. Gdy wreszcie nikogo nie było w okolicy, podszedł do pojazdu i zdecydowanym ruchem rozbił szybę w drzwiach od strony pasażera. Przez okno pochylił się do auta i zabrał zestaw nawigacji samochodowej. Schował ją pod kurtkę.

Gdy odchodził z łupem, nagle stanęli przed nim śródmiejscy kryminalni. Sprawca włamania nie stawiał żądnego oporu. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to dobrze znany stołecznym policjantom mężczyzna, który w przeszłości był wielokrotnie notowany i karany za włamania i kradzieże pojazdów.

Tak sprawna policyjna akcja była możliwa dzięki temu, że samochód, do którego włamał się mężczyzna, był policyjną pułapką. Specjalnie przygotowany pojazd, "nafaszerowany" elektroniką, został ustawiony w miejscu, w którym szczególnie często dochodziło do włamań i kradzieży samochodów. Całe zajście zostało udokumentowane nagraniami z mikrokamer zainstalowanych w samochodzie.

Tego typu policyjne działania zostały podjęte po tym, jak analizy przestępczości zaczęły wskazywać na wzrost aktywności grup przestępczych zajmujących się przestępczością samochodową. Przygotowano sześć pułapek samochodowych. Ustawiane będą w różnych miejscach Warszawy, nie tylko w centrum. Planowane jest przygotowywanie i ustawianie kolejnych takich aut. Docelowo w stolicy planuje się wprowadzić nawet kilkanaście tego typu samochodów.

Podobne wiadomości:

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed wyjazdem?

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed...

Aktualności 2017-05-01

Komentuj:

~as 2009-05-21

@~sk jakCi ktoś nie napluje to kabrioletu to ptak nasra... taki kraj ;-)

~anonim 2009-05-16

wątpię że stać ich na te super auta z elektroniką w środku.jak mi auto ukradli to nawet nie mieli papieru do dupy w kiblu-profesjonaliści

Aldik 2009-04-23

Jakieolwiek metody moim zdaniem są dobre - szkoda ze tak ich mało, w każdym mieście powinny byc takie samochody ehh... prawdziwa mafia pewnie i tak wie ale zwykłe debile nie wiedzą i albo odpuszczą albo sie ich pozamyka... Szlak mnie trafia ze musze sie bać czy jak wróce ze sklepu to mi nie okradną auta lub całe nie zninkie...

~Adm 2009-04-23

a ja myśle ,ze prawdziwe grupy przestepcze wiedza o akcji i ich to nie dotyczy a tą akcją złapia pojedynczych złodzejaszków ,ktorzy zbieraja na nowe dresy. a zreszta kradna elektronike a nie auta...

~sk 2009-04-23

Ja proponuję ustawienie snajperów i odstrzeliwanie złodziei! Jeśli kradną chleb, bo są głodni to złapać, nakarmić, dać pracę (której nadal jest BARDZO dużo). Ale chętnych na cudze mienie należy kasować! Marzę o kraju, w którym można zostawić samochód z otwartym dachem i nie bać się, że ktoś napluje do środka albo zwinie radio...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.