mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Samochody-pułapki na parkingach

Samochody-pułapki na parkingach

W związku ze wzrostem aktywności grup przestępczych zajmujących się kradzieżami samochodów i włamaniami do pojazdów, policjanci ze śródmiejskiej komendy zorganizowali działania wymierzone w złodziei. W wytypowanych miejscach ustawiano samochody pułapki, które specjalnie przygotowane i wyposażone czekają na przestępców.

Samochody-pułapki na parkingach
Wczoraj (poniedziałek) wieczorem, koło Toyoty zaparkowanej przy ul. Baczyńskiego i Wareckiej zaczął nerwowo kręcić się mężczyzna w ciemnej kurtce. Najpierw kilkakrotnie podchodził do auta, a następnie odchodził spłoszony przez przechodniów. Gdy wreszcie nikogo nie było w okolicy, podszedł do pojazdu i zdecydowanym ruchem rozbił szybę w drzwiach od strony pasażera. Przez okno pochylił się do auta i zabrał zestaw nawigacji samochodowej. Schował ją pod kurtkę.

Gdy odchodził z łupem, nagle stanęli przed nim śródmiejscy kryminalni. Sprawca włamania nie stawiał żądnego oporu. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to dobrze znany stołecznym policjantom mężczyzna, który w przeszłości był wielokrotnie notowany i karany za włamania i kradzieże pojazdów.

Tak sprawna policyjna akcja była możliwa dzięki temu, że samochód, do którego włamał się mężczyzna, był policyjną pułapką. Specjalnie przygotowany pojazd, "nafaszerowany" elektroniką, został ustawiony w miejscu, w którym szczególnie często dochodziło do włamań i kradzieży samochodów. Całe zajście zostało udokumentowane nagraniami z mikrokamer zainstalowanych w samochodzie.

Tego typu policyjne działania zostały podjęte po tym, jak analizy przestępczości zaczęły wskazywać na wzrost aktywności grup przestępczych zajmujących się przestępczością samochodową. Przygotowano sześć pułapek samochodowych. Ustawiane będą w różnych miejscach Warszawy, nie tylko w centrum. Planowane jest przygotowywanie i ustawianie kolejnych takich aut. Docelowo w stolicy planuje się wprowadzić nawet kilkanaście tego typu samochodów.

Podobne wiadomości:

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

~as 2009-05-21

@~sk jakCi ktoś nie napluje to kabrioletu to ptak nasra... taki kraj ;-)

~anonim 2009-05-16

wątpię że stać ich na te super auta z elektroniką w środku.jak mi auto ukradli to nawet nie mieli papieru do dupy w kiblu-profesjonaliści

Aldik 2009-04-23

Jakieolwiek metody moim zdaniem są dobre - szkoda ze tak ich mało, w każdym mieście powinny byc takie samochody ehh... prawdziwa mafia pewnie i tak wie ale zwykłe debile nie wiedzą i albo odpuszczą albo sie ich pozamyka... Szlak mnie trafia ze musze sie bać czy jak wróce ze sklepu to mi nie okradną auta lub całe nie zninkie...

~Adm 2009-04-23

a ja myśle ,ze prawdziwe grupy przestepcze wiedza o akcji i ich to nie dotyczy a tą akcją złapia pojedynczych złodzejaszków ,ktorzy zbieraja na nowe dresy. a zreszta kradna elektronike a nie auta...

~sk 2009-04-23

Ja proponuję ustawienie snajperów i odstrzeliwanie złodziei! Jeśli kradną chleb, bo są głodni to złapać, nakarmić, dać pracę (której nadal jest BARDZO dużo). Ale chętnych na cudze mienie należy kasować! Marzę o kraju, w którym można zostawić samochód z otwartym dachem i nie bać się, że ktoś napluje do środka albo zwinie radio...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan obniża ceny nowej Micry
Nissan obniża ceny nowej Micry
Nissan niespodziewanie obniża ceny modelu Micra. Popularny przedstawiciel segmentu B jest teraz tańszy we wszystkich wersjach wyposażeniowych.