mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Samochody użytkowe na targach AUTOSTRADA POLSKA

Samochody użytkowe na targach AUTOSTRADA POLSKA

Ponad 800 wystawców z 26 krajów, 38 tys. metrów kwadratowych powierzchni wystawowych i co najmniej 2 tys. maszyn drogowych i budowlanych, to tylko promil tego, co można było zobaczyć na czternastej już edycji targów Autostrada Polska, które kończą się dzisiaj w Kielcach.

Samochody użytkowe na targach AUTOSTRADA POLSKA

Na wystawie AUTOSTRADA-POLSKA swoją ofertę przedstawiły największe firmy związane z budownictwem drogowym, inżynierią ruchu oraz bezpieczeństwem drogowym. Zaprezentowane zostały ciężkie maszyny i sprzęt budowlany, materiały i surowce do budowy dróg, urządzenia i farby do znakowania oraz elementy infrastruktury związanej z eksploatacją dróg i autostrad. Nie zabrakło również najbardziej nas interesujących koncernów produkujących samochody użytkowe.

Ciekawą ofertę przedstawił niemiecki koncern MAN, wystawiając, m.in. typoszereg TGS -  zdobywcę tytułu „Truck of the Year 2008”, w konfiguracji MAN TGS 41.400 8x4 BB z zabudową betononomieszarką oraz MAN TGS 41.440 8x8 BB z zabudową wywrotką trójstronną. Obydwa podwozia zostały fabrycznie przygotowane pod w/w zabudowy. Obejmują one m.in.: odpowiedni rozstaw osi i dopasowane pod kątem pojazdów budowlanych, zawieszenie oraz ramę główną. Ponadto oba pojazdy wyposażone są w silnik D20 Euro 4 z filtrem cząstek stałych PM-KAT®.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wywrotki jednej z najlepiej rozpoznawalnych marek na świecie, czyli Scanii. Modele R480 CB8x6EHZ  i  R420 CB6x6EHZ z dwunastolitrowym silnikiem o mocy 480 KM i napędzie 8x6 są kolejnym przykładem, że pojazdy budowlane prze ta firmę są stworzone do ciężkiej pracy. W silnikach tych modeli zastosowano technikę EGR, dzięki której Scania szczyci się brakiem konieczności używania AdBlue®.

 

Przy prezentacji samochodów ciężarowych nie mogło zabraknąć elementów rozrywki. Zadbał o to włoski koncern Iveco, który podkreślając jakość i siłę własnych pojazdów ( w tym przypadku prezentowanych ciężarówek budowlanych Trakker ), zaprosił na kieleckie targi Jarosława Dymka – znanego na całym świecie strongmana. Zgromadzona wokół stoiska publiczność miała okazję przyjrzeć się z bliska jak wyglądają siłowe konkurencje, w których biorą udział strongmani oraz spróbować własnych sił w dźwiganiu ciężarów.

 

 

Kolejnym z  „wielkiej siódemki” ciężarowych koncernów obecnym na kieleckich targach był niemiecki Mercedes-Benz. Zaprezentował bardzo ciekawą ciężarówkę Artego 918 AF 4x4 z kabiną do przewozu ludzi. Pojazd ten doskonale nadaje się do prac w leśnictwie bądź w budownictwie, dzięki stałemu napędowi na cztery koła oraz zamontowanej  kabinie będącej w stanie pomieścić trzynaście osób. Na stoisku Mercedesa pojawiła się także wywrotka zamontowana na podwoziu Actrosa 4141 K 8x4, najbardziej popularnej konfiguracji w tym segmencie.

Dużym stoiskiem pochwaliło się Renault Truck Polska. Francuski koncern zaprezentował m.in. wywrotkę tylnozsypową Kerax  450.42 8x4 Heavy wyposażoną w mocny, 450 konny,  6-cylindrowy motor oraz betonomieszarkę na podwoziu Premium Lander 370 8x4 K-3M. Renault nie zawiodło także w segmencie aut dystrybucyjnych i dostawczych wystawiając małą wywrotkę trójstronną zamontowaną na podwoziu Midlum 240.18 Heavy.

Niestety na kieleckich targach zabrakło przedstawicieli Volvo oraz DAF-a, ale pozostaje nam mieć nadzieję, że nadrobią to już trzeciego czerwca w Brnie na odbywających się tam Targach Samochodów Użytkowych AUTOTEC 2008.

Samochody użytkowe na targach AUTOSTRADA POLSKA - galeria zdjęć 


Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.