mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Samochody użytkowe na targach AUTOSTRADA POLSKA

Samochody użytkowe na targach AUTOSTRADA POLSKA

Ponad 800 wystawców z 26 krajów, 38 tys. metrów kwadratowych powierzchni wystawowych i co najmniej 2 tys. maszyn drogowych i budowlanych, to tylko promil tego, co można było zobaczyć na czternastej już edycji targów Autostrada Polska, które kończą się dzisiaj w Kielcach.

Samochody użytkowe na targach AUTOSTRADA POLSKA

Na wystawie AUTOSTRADA-POLSKA swoją ofertę przedstawiły największe firmy związane z budownictwem drogowym, inżynierią ruchu oraz bezpieczeństwem drogowym. Zaprezentowane zostały ciężkie maszyny i sprzęt budowlany, materiały i surowce do budowy dróg, urządzenia i farby do znakowania oraz elementy infrastruktury związanej z eksploatacją dróg i autostrad. Nie zabrakło również najbardziej nas interesujących koncernów produkujących samochody użytkowe.

Ciekawą ofertę przedstawił niemiecki koncern MAN, wystawiając, m.in. typoszereg TGS -  zdobywcę tytułu „Truck of the Year 2008”, w konfiguracji MAN TGS 41.400 8x4 BB z zabudową betononomieszarką oraz MAN TGS 41.440 8x8 BB z zabudową wywrotką trójstronną. Obydwa podwozia zostały fabrycznie przygotowane pod w/w zabudowy. Obejmują one m.in.: odpowiedni rozstaw osi i dopasowane pod kątem pojazdów budowlanych, zawieszenie oraz ramę główną. Ponadto oba pojazdy wyposażone są w silnik D20 Euro 4 z filtrem cząstek stałych PM-KAT®.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wywrotki jednej z najlepiej rozpoznawalnych marek na świecie, czyli Scanii. Modele R480 CB8x6EHZ  i  R420 CB6x6EHZ z dwunastolitrowym silnikiem o mocy 480 KM i napędzie 8x6 są kolejnym przykładem, że pojazdy budowlane prze ta firmę są stworzone do ciężkiej pracy. W silnikach tych modeli zastosowano technikę EGR, dzięki której Scania szczyci się brakiem konieczności używania AdBlue®.

 

Przy prezentacji samochodów ciężarowych nie mogło zabraknąć elementów rozrywki. Zadbał o to włoski koncern Iveco, który podkreślając jakość i siłę własnych pojazdów ( w tym przypadku prezentowanych ciężarówek budowlanych Trakker ), zaprosił na kieleckie targi Jarosława Dymka – znanego na całym świecie strongmana. Zgromadzona wokół stoiska publiczność miała okazję przyjrzeć się z bliska jak wyglądają siłowe konkurencje, w których biorą udział strongmani oraz spróbować własnych sił w dźwiganiu ciężarów.

 

 

Kolejnym z  „wielkiej siódemki” ciężarowych koncernów obecnym na kieleckich targach był niemiecki Mercedes-Benz. Zaprezentował bardzo ciekawą ciężarówkę Artego 918 AF 4x4 z kabiną do przewozu ludzi. Pojazd ten doskonale nadaje się do prac w leśnictwie bądź w budownictwie, dzięki stałemu napędowi na cztery koła oraz zamontowanej  kabinie będącej w stanie pomieścić trzynaście osób. Na stoisku Mercedesa pojawiła się także wywrotka zamontowana na podwoziu Actrosa 4141 K 8x4, najbardziej popularnej konfiguracji w tym segmencie.

Dużym stoiskiem pochwaliło się Renault Truck Polska. Francuski koncern zaprezentował m.in. wywrotkę tylnozsypową Kerax  450.42 8x4 Heavy wyposażoną w mocny, 450 konny,  6-cylindrowy motor oraz betonomieszarkę na podwoziu Premium Lander 370 8x4 K-3M. Renault nie zawiodło także w segmencie aut dystrybucyjnych i dostawczych wystawiając małą wywrotkę trójstronną zamontowaną na podwoziu Midlum 240.18 Heavy.

Niestety na kieleckich targach zabrakło przedstawicieli Volvo oraz DAF-a, ale pozostaje nam mieć nadzieję, że nadrobią to już trzeciego czerwca w Brnie na odbywających się tam Targach Samochodów Użytkowych AUTOTEC 2008.

Samochody użytkowe na targach AUTOSTRADA POLSKA - galeria zdjęć 


Podobne wiadomości:

Bardzo mocne Mini!

auto motor i sport 0000-00-00

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.