mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Samodzielnie parkujące BMW i3

Samodzielnie parkujące BMW i3

Coraz więcej producentów samochodów pracuje nad stworzeniem w pełni autonomicznego auta. Barier jest jeszcze wiele, ale być może BMW właśnie stawia poważny krok naprzód.

Samodzielnie parkujące BMW i3
O całkowicie samodzielnej jeździe po drogach publicznych jeszcze nie można mówić, ale system Remote Valet Parking Assistant zamontowany w eksperymentalnym BMW i3 potrafi sam zaparkować auto już po tym, jak kierowca opuścił pokład. Po prostu wjeżdżamy na parking w centrum handlowym, wysiadamy gdziekolwiek, a BMW ze wspomnianym systemem sam martwi się o znalezienie miejsca i zaparkowanie, podczas gdy my jesteśmy już w drodze na zakupy albo biznesowe spotkanie.
 

 
Kiedy już załatwiliśmy wszystkie sprawy, znowu łączymy się z "beemką" za pomocą Smartwatcha i kierujemy się do wyjścia, a samochód już tam na nas czeka. Prawda, że brzmi wspaniale? BMW tak zaprojektowało system, aby nie musiał korzystać z sygnału GPS, którego odnalezienie bywa niemożliwe na piętrowych i podziemnych parkingach. Za nawigację tak wyposażonego auta w labiryncie parkingu odpowiada układ czterech laserowych czujników, które wraz z systemem automatycznego hamowania przed przeszkodą, nie pozwolą aby nasze BMW rozbiło się na ścianie lub innym samochodzie. Asystent hamowania działa również z kierowcą na pokładzie i koryguje jego błędy, by chronić pojazd i pasażerów.

Technologia Remote Valet Parking Assistant zostanie zaprezentowana po raz pierwszy w styczniu przyszłego roku na targach Consumer Electroncs Show w Las Vegas. Póki co nie sposób przewidzieć, kiedy pierwsze samodzielnie parkujące BMW pokażą się w salonach bawarskiej marki.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW i3
BMW i3
Cena podstawowa już od: 153 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW i3 Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW BMW i3 samochody autonomiczne

Podobne wiadomości:

BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe

BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe

Samochody luksusowe 2017-05-26

Już jutro rusza we Włoszech prestiżowa wystawa Villa d`Este. To właśnie tam zadebiutuje najnowszy projekt bawarskiego producenta. Koncepcyjny model nawiązuje do legendarnej „ósemki”. Czy w końcu doczekamy się następcy?

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai Kona – nowy SUV z Korei
Hyundai Kona – nowy SUV z Korei
Na przełomie września i października zadebiutuje zupełnie nowy Hyundai Kona. Koreański producent od kilku miesięcy pracuje intensywnie nad wersją produkcyjną, a w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia modelu.