mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Samoobsługa w Orlenie

Samoobsługa w Orlenie

W tym roku planowane jest uruchomienie pierwszej samoobsługowej stacji paliwowej. Do 2009 roku w sieci PKN Orlen powstanie około 60 takich placówek.

Samoobsługowe stacje mają być otwierane w miejscach o dużym natężeniu ruchu samochodowego, przy centrach handlowych oraz tam, gdzie z różnych przyczyn nie można wybudować standardowej stacji paliwowej z obsługą.

 

Jeszcze nie są znane szczegóły projektu, wiadomo jednak, że na stacjach będą przede wszystkim podstawowe paliwa z wyłączeniem LPG, którego tankowanie wymaga obsługi.

 

W opublikowanym ostatnio "Raporcie Rocznym 2004" PKN Orlen poinformował, iż w tym roku zamierza przeznaczyć na inwestycje w sieci własnych stacji paliw 480 mln zł, m.in. budując 40 nowych oraz modernizując 110 placówek. Docelowa liczba stacji własnych na koniec tego roku ma wynieść 1365.

 

PKN Orlen zamierza do 2009 roku dokonać podziału sieci stacji paliwowych na dwa typy: "premium", który objąć ma 1 tys. placówek o wysokim standardzie oraz "ekonomiczny", obejmującego 900 obiektów, w którym znajdą się stacje samoobsługowe.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.