mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sapa Aluminium realizuje plany

Sapa Aluminium realizuje plany

700 pracowników, 30 mln zł inwestycji - polski oddział Sapa Aluminium realizuje plany. Tydzień temu koncerny Orkla i Alcoa podpisały umowę o połączeniu spółki Sapa i części firmy Alcoa zajmującej się produkcją profili aluminiowych z miękkich stopów. Nowa spółka, Sapa AB, w ciągu półtora roku wejdzie na giełdę.

Sapa Aluminium realizuje plany

Sapa kontynuuje w Polsce inwestycje, które zaczęła w ubiegłym roku, gdy wydała 30 mln zł na podwojenie mocy produkcyjnych zakładu w Trzciance w Wielkopolsce. Zwiększyła zatrudnienie z 560 osób do 700 osób. W łódzkim zakładzie, gdzie lakierowane i produkowane są elementy dla branży samochodowej (m.in. relingi dla koncernu Dacia), firma zbuduje halę produkcyjną, w której znajdzie się anodownia do krótkich elementów. Także w Trzciance do końca roku powstanie nowa anodownia o dwukrotnie większej wydajności.

Od początku działalności w Polsce, czyli 1992 r., Sapa reinwestowała wszystkie zyski. Polska spółka wyeksportowała w ubiegłym roku 25 proc. sprzedaży. W tym może to być około 30 proc. Właśnie ruszyła sprzedaż na Ukrainie. W 2006 r. Sapa Aluminium Sp. z o.o. miała 306 mln zł przychodów, w tym mają one sięgnąć 360 mln zł.

Przeczytaj także:

Rozrasta się Sapa Aluminium (2006-11-07)


 


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017
Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017
Na salonie motoryzacyjnym w Nowym Jorku poznaliśmy zwycięzcę tegorocznego plebiscytu na Światowy Samochód Roku 2017. W tym roku główna nagroda trafia do Jaguara F-Pace, pierwszego SUV-a brytyjskiej marki.