mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sapa Aluminium się rozrasta

Sapa Aluminium się rozrasta

Sapa Aluminium, producent profili i komponentów aluminiowych ze szwedzkiej grupy Sapa, zainwestowała w tym roku ponad 30 mln zł - to kilka razy więcej niż w latach poprzednich.

Sapa Aluminium się rozrasta

"W zakładzie w Trzciance w Wielkopolsce uruchomiliśmy trzecią linię produkcyjną i drugą linię do anodowania. Dzięki temu podwoiliśmy moce produkcyjne do 24 tys. ton oraz zwiększyliśmy zatrudnienie do 560 osób. Od końca sierpnia fabryka pracuje na trzy zmiany" - Peter Arendt, dyrektor Sapa Aluminium. Planowane są dalsze inwestycje - "Jesienią przyszłego roku zamierzamy uruchomić trzecią linię anodującą. To projekt wart 15 mln zł. Pozwolenie na budowę już mamy, sprzęt także" - dodaje Peter Arendt.

Nowa linia pozwoli na podwojenie wydajności. Sapa Aluminium planuje też zmiany organizacyjne. "Do końca tego roku zarejestrujemy w Łodzi, gdzie także mamy zakład, spółkę Sapa Automotive. Zajmie się ona produkcją wyłącznie komponentów dla sektora motoryzacyjnego. Przejmie część zamówień od szwedzkich zakładów i będzie realizować nowe. Wiąże się to z planowaną rozbudową łódzkiej fabryki" - twierdzi dyrektor zarządu Sapa Aluminium.

W Trzciance powstanie jeszcze jedna spółka: Sapa Komponenty. "Dopiero nad tym myślimy. Rozważamy też dalszą rozbudowę tego zakładu" - zapowiada Peter Arendt.

Dzięki tym wszystkim inwestycjom w przyszłym roku zatrudnienie może wzrosnąć o kolejne 100-150 osób.

Rozpoczynając działalność w Polsce w 1993 roku Sapa Aluminium Sp. z o.o. dysponowała jedną prasą produkcyjną i anodownią. Dynamiczny rozwój Firmy w Polsce zadecydował o uruchomieniu w 1995 drugiej linii produkcyjnej. W 1999 roku otwarto nowy zakład, lakiernię proszkową, w Łodzi i utworzono dział obróbki mechanicznej w Trzciance. W 1998 roku firma DNV, renomowana norweska jednostka certyfikująca, przyznała polskiemu oddziałowi Sapa Group certyfikat ISO 9002. Obecnie spółka ma 25-procentowy udział w krajowym rynku profili aluminiowych. Dynamicznie rośnie także eksport do innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Koncern SAPA AB należy  do norweskiego koncernu ORKLA. Zakłady produkcyjne  znajdują się na terenie Europy jak również w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Sapa Aluminium Sp. z o.o. produkuje i handluje anodowanymi lub lakierowanymi proszkowo profilami aluminiowymi jak również gotowymi komponentami aluminiowymi.

Przeczytaj także:

W 2008 roku Euromag liderem w Europie (2006-11-03)

Nowa walcarka w Aluminium Konin (2006-09-22)

Odlewnie Polskie realizują kolejną inwestycję (2006-08-17)

Mahle od ponad 120 lat (2006-07-11)

Moneva w nowym zakładzie (2006-06-09)

 


Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.