Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sapa ? aluminium dla motoryzacji

Sapa ? aluminium dla motoryzacji

Branża motoryzacyjna odgrywa istotną rolę w strategii rozwoju firmy Sapa, zmiany zachodzące na rynku stanowią okazję dla Sapa Automotive – najdłużej działającego segmentu firmy. Kwestie związane z ochroną środowiska, takie jak redukcja emisji szkodliwych gazów i oszczędność paliwa, wymagają nowego podejścia do projektowania, a tłoczone profile aluminiowe są idealnym materiałem.

Sapa ? aluminium dla motoryzacji
Jednym z największych wyzwań dla branży motoryzacyjnej jest opracowanie nowych technologii umożliwiających obniżenie emisji CO2. Na przedsiębiorstwa z tej branży są wywierane naciski zmuszające je do produkowania pojazdów zużywających mniej paliwa i emitujących mniejsze ilości CO2. Jednym z potencjalnych rozwiązań jest wytwarzanie lżejszych pojazdów z użyciem aluminium, ponieważ dzięki mniejszej masie będą one zużywać mniej paliwa i emitować do atmosfery mniej CO2 niż ciężkie pojazdy wykonane ze stali. Jeden z naszych klientów, firma Audi, była pierwszym producentem z branży motoryzacyjnej, który wprowadził na rynek samochód zbudowany bez użycia stali (model Audi A8). Obecnie dysponujemy technologią i materiałami umożliwiającymi produkcję samochodów z aluminium na skalę masową, a koncepcja pojazdów z użyciem coraz lżejszego aluminium została przyjęta przez większość producentów.

Specjaliści z firmy Sapa dokładają wszelkich starań, aby nie tylko ułatwić proces produkcji samochodów z aluminium, lecz także ograniczyć związane z tym koszty do akceptowalnego poziomu. Inwestowanie w tego typu projekty jest tym bardziej celowe, że na całym świecie trwa ciągłe poszukiwanie rozwiązań umożliwiających dalsze ograniczenie szkodliwego wpływu człowieka na środowisko naturalne – uważa Ole Enger, prezes i dyrektor generalny Sapa.

Dzięki mocnej pozycji na rynkach skandynawskich segment Sapa Automotive wdraża obecnie strategię. rozwinięcia modelu działalności w branży motoryzacyjnej na rynku globalnym. „Aby osiągnąć ten cel, musimy dostosować i rozwinąć naszą organizację, docierając do nowych klientów w innych regionach. Kluczem do sukcesu jest stworzenie prężnej sieci motoryzacyjnej w ramach oddziałów operacyjnych Sapa na całym świecie oraz umożliwienie im prowadzenie działalności na rynkach regionalnych” - Victor Schneider , wiceprezes Sapa Automotive.

Koncern SAPA AB należy do norweskiego koncernu ORKLA. Zakłady produkcyjne znajdują się na terenie Europy jak również w Stanach Zjednoczonych i Chinach. w Polsce Sapa posiada dwie placówki Sapa Aluminium - zakład produkcyjny w Trzciance (woj. wielkopolskie) i lakiernie proszkową w Łodzi.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj