mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sapa ? aluminium dla motoryzacji

Sapa ? aluminium dla motoryzacji

Branża motoryzacyjna odgrywa istotną rolę w strategii rozwoju firmy Sapa, zmiany zachodzące na rynku stanowią okazję dla Sapa Automotive – najdłużej działającego segmentu firmy. Kwestie związane z ochroną środowiska, takie jak redukcja emisji szkodliwych gazów i oszczędność paliwa, wymagają nowego podejścia do projektowania, a tłoczone profile aluminiowe są idealnym materiałem.

Sapa ? aluminium dla motoryzacji
Jednym z największych wyzwań dla branży motoryzacyjnej jest opracowanie nowych technologii umożliwiających obniżenie emisji CO2. Na przedsiębiorstwa z tej branży są wywierane naciski zmuszające je do produkowania pojazdów zużywających mniej paliwa i emitujących mniejsze ilości CO2. Jednym z potencjalnych rozwiązań jest wytwarzanie lżejszych pojazdów z użyciem aluminium, ponieważ dzięki mniejszej masie będą one zużywać mniej paliwa i emitować do atmosfery mniej CO2 niż ciężkie pojazdy wykonane ze stali. Jeden z naszych klientów, firma Audi, była pierwszym producentem z branży motoryzacyjnej, który wprowadził na rynek samochód zbudowany bez użycia stali (model Audi A8). Obecnie dysponujemy technologią i materiałami umożliwiającymi produkcję samochodów z aluminium na skalę masową, a koncepcja pojazdów z użyciem coraz lżejszego aluminium została przyjęta przez większość producentów.

Specjaliści z firmy Sapa dokładają wszelkich starań, aby nie tylko ułatwić proces produkcji samochodów z aluminium, lecz także ograniczyć związane z tym koszty do akceptowalnego poziomu. Inwestowanie w tego typu projekty jest tym bardziej celowe, że na całym świecie trwa ciągłe poszukiwanie rozwiązań umożliwiających dalsze ograniczenie szkodliwego wpływu człowieka na środowisko naturalne – uważa Ole Enger, prezes i dyrektor generalny Sapa.

Dzięki mocnej pozycji na rynkach skandynawskich segment Sapa Automotive wdraża obecnie strategię. rozwinięcia modelu działalności w branży motoryzacyjnej na rynku globalnym. „Aby osiągnąć ten cel, musimy dostosować i rozwinąć naszą organizację, docierając do nowych klientów w innych regionach. Kluczem do sukcesu jest stworzenie prężnej sieci motoryzacyjnej w ramach oddziałów operacyjnych Sapa na całym świecie oraz umożliwienie im prowadzenie działalności na rynkach regionalnych” - Victor Schneider , wiceprezes Sapa Automotive.

Koncern SAPA AB należy do norweskiego koncernu ORKLA. Zakłady produkcyjne znajdują się na terenie Europy jak również w Stanach Zjednoczonych i Chinach. w Polsce Sapa posiada dwie placówki Sapa Aluminium - zakład produkcyjny w Trzciance (woj. wielkopolskie) i lakiernie proszkową w Łodzi.

Podobne wiadomości:

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.