mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sarrazin w Subaru!

Sarrazin w Subaru!

29 letni Francuz ma angaż do fabrycznego zespołu WRC. Będzie on wspierał Pettera Solberga w walce o tytuł w 2005 roku, biorąc udział w co najmniej połowie z16 rajdów sezonu.

Sarrazin w Subaru!

Stephane Sarrazin przeszedł rzadką jak na ten sport drogę by dotrzeć na fotel kierowcy fabrycznego. Francuz  ma za sobą pięć lat testowania dla Prosta i Toyoty w F1 – aż do 2003 roku – a wcześniej również starty w Formule Renault, F3 i F 3000. Jednak już wtedy związany był z rajdami. W 2001 roku po wygraniu klasy N za kierownicą imprezy w jednym z francuskich rajdów, zdecydował się definitywnie zamienić tory na oesy.

W zeszłym sezonie objęty był intensywnym programem rozwojowym francuskiego oddziału swojego obecnego pracodawcy. Zaowocowało to rewelacyjnym, czwartym miejscem w październikowym Rajdzie Katalonii. Wyprzedził w nim m.in. ubiegłorocznego mistrza świata, Norwega Pettera Solberga, również za kierownicą Subaru. Taki rezultat w dopiero trzecim starcie Francuza w samochodowych MŚ musiał zrobić wrażenie.

Zobaczymy jak będzie rozwijała się kariera Francuza w teamie Subaru i jak wewnętrzną rywalizację wytrzymają obaj kierowcy - zarówno Petter, jak i Stephane.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Powoli zbliża się okres wyjazdów na narty. Warto pamiętać, że w wielu krajach konieczne są winiety, uprawniające do jazdy po autostradach: w Czechach, Austrii, Szwajcarii, Czechach, na Słowacji. Podpowiadamy, gdzie kupować najtaniej winiety.