mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saturn w niebie

Saturn w niebie

Amerykańska marka Saturn wchodząca w skład koncernu General Motors zaprezentowała w Detroit swój najnowszy sportowy model.

Saturn w niebie

Saturn Sky, bo tak się będzie nazywać nowy model, będzie dwumiejscowym, sportowym roadsterem z napędem na tylną oś. Wyznaczać ma nowy trend w stylistyce pojazdów marki Saturn, która w ciągu najbliższych 24 miesięcy ma zostać gruntownie odświeżona.

Nowy design pojazdów marki Saturn ma być bardziej "europejski" i nawiązywać swym wyglądem zewnętrznym do modeli marki Opel. Sky zostanie zbudowany na tzw. platformie Kappa koncernu GM, podobnie jak siostrzany model Pontiac Solstice oraz, planowany również na 2006 rok, Opel Roadster.

Nadwozie nowego Saturna charakteryzuje się szeroką sylwetką, z krótkimi zwisami i 18-calowymi kołami na rogach auta. Długość auta wynosi 4.091 mm, szerokość 1.813 mm, wysokość 1.274 mm i rozstaw osi 2.415 mm.

Do napędu posłuży 2,4-litrowa jednostka Ecotec o mocy 170 KM i maksymalnym momencie obrotowym 220 Nm, która współgrać będzie z pięciobiegową skrzynią manualną lub pięciostopniową przekładnią automatyczną.

Nazwa Sky pochodzi od koncepcyjnego modelu marki Saturn, który został zaprezentowany w 2002 roku. Jednak poza nazwą nie zaczerpnięto nic z prototypowego modelu - inspiracją dla Sky'a prędzej już był studyjny model Vauxhall VX Lightning Concept stworzony w centrum projektowym GM w Birmingham.

W sprzedaży na amerykańskim rynku model ten pojawi się na początku 2006 r i kosztować on będzie nieco poniżej 25 tys. dolarów. Produkcja modelu Sky odbywać się będzie w zakładach GM w Wilmington.

W 2005 roku odświeżona zostanie cała gama modelowa marki Saturn: Relay, będący kombinacją SUV-a i średniej wielkości vana, sedan Ion oraz największy w ofercie Vue.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia
Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia
Wybrano najkorzystniejsze oferty na zaprojektowanie i budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S19 – trasy Via Carpatia. Odcinki od końca obwodnicy Kraśnika do granicy województwa lubelskiego z podkarpackim mają długość 33 km.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic