mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania: Centrum Części Używanych

Scania: Centrum Części Używanych

Pod koniec lutego br. ruszyło Centrum Części Używanych Scania. Używane części cieszą się dużym zainteresowaniem klientów w wielu krajach Europy. System1 sprzedaży używanych, ale całkowicie sprawnych i przetestowanych części i podzespołów po atrakcyjnych cenach sprawdził się na wielu rynkach.

Scania: Centrum Części Używanych

Nowa oferta, podobnie jak w innych krajach, jest skierowana przede wszystkim do właścicieli i użytkowników starszych pojazdów. Teraz oprócz nowych części, będą oni mieli do wyboru również części używane, nie ustępujące jakością ani trwałością po bardzo konkurencyjnych cenach. Źródłem podzespołów są pojazdy serii 4 (wyprodukowane nie wcześniej niż w 1996 roku), których właściciele z różnych powodów nie są zainteresowani ich dalszą eksploatacją. Części z takich pojazdów po odpowiednim przygotowaniu mogą służyć jeszcze wiele lat. Ponowne wykorzystanie sprawnych elementów pojazdu to również dobra forma recyklingu i sposób na ochronę środowiska. 

Scania Polska udziela 3-miesięcznej gwarancji na podzespoły główne takie jak silnik, skrzynia biegów, przekładnia główna. Natomiast drobne części, jeżeli okażą się wadliwe, zostaną wymienione na sprawne. W przypadku, gdy nie będzie to możliwe klient otrzyma zwrot pieniędzy.

Autoryzowane serwisy Scania w Polsce oferują używane części zamienne oraz kompletne zespoły, pochodzące zarówno z rynku krajowego jak i z zagranicy. W asortymencie dostępne są podzespoły układu napędowego: silniki, skrzynie biegów, mosty, jak również części drobne, elementy oblachowania czy wnętrza kabin, czyli wszystko to, co bez szkody dla właściwości funkcjonalnych można odzyskać z rozbitych samochodów.

Po wymontowaniu wszystkie części i podzespoły są myte i dokładnie sprawdzane. Następnie otrzymują etykiety zawierające pełną informację o stanie technicznym i są rejestrowane w systemie magazynowym Scania. W momencie pojawienia się w bazie danych informacja ta natychmiast dociera do całej sieci serwisowej, , również klienci mogą składać na nie zamówienia we wszystkich 26 autoryzowanych warsztatach Scania w Polsce.

Z założenia ceny używanych podzespołów są znacznie niższe (o 50 - 80 %) od cen części nowych i sprzedawanych w systemie wymiany serwisowej (odbudowanych). Ustalane są w zależności od roku produkcji i stopnia zużycia.

"Części używane, podobnie jak podzespoły i części nowe, dostarczane są do sieci naszych serwisów w całej Polsce kurierem w ciągu nocy, co gwarantuje skrócenie do minimum czasu oczekiwania na realizację zamówienia", podkreśla Krzysztof Byliński odpowiedzialny za pracę Centrum i nadzorującą sprzedaż używanych części Scania w Polsce.

Tematy w artykule: Scania Centrum Części Używanych

Podobne wiadomości:

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

~Gregor 2006-08-08

To centrum jest w Szwecj dokładnie w Goteborgu

~Radzik 2006-06-19

A gdzie znajduje się te Centrum bo widzę że nie jest tutaj nigdzie napisane

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.