mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania: Centrum Części Używanych

Scania: Centrum Części Używanych

Pod koniec lutego br. ruszyło Centrum Części Używanych Scania. Używane części cieszą się dużym zainteresowaniem klientów w wielu krajach Europy. System1 sprzedaży używanych, ale całkowicie sprawnych i przetestowanych części i podzespołów po atrakcyjnych cenach sprawdził się na wielu rynkach.

Scania: Centrum Części Używanych

Nowa oferta, podobnie jak w innych krajach, jest skierowana przede wszystkim do właścicieli i użytkowników starszych pojazdów. Teraz oprócz nowych części, będą oni mieli do wyboru również części używane, nie ustępujące jakością ani trwałością po bardzo konkurencyjnych cenach. Źródłem podzespołów są pojazdy serii 4 (wyprodukowane nie wcześniej niż w 1996 roku), których właściciele z różnych powodów nie są zainteresowani ich dalszą eksploatacją. Części z takich pojazdów po odpowiednim przygotowaniu mogą służyć jeszcze wiele lat. Ponowne wykorzystanie sprawnych elementów pojazdu to również dobra forma recyklingu i sposób na ochronę środowiska. 

Scania Polska udziela 3-miesięcznej gwarancji na podzespoły główne takie jak silnik, skrzynia biegów, przekładnia główna. Natomiast drobne części, jeżeli okażą się wadliwe, zostaną wymienione na sprawne. W przypadku, gdy nie będzie to możliwe klient otrzyma zwrot pieniędzy.

Autoryzowane serwisy Scania w Polsce oferują używane części zamienne oraz kompletne zespoły, pochodzące zarówno z rynku krajowego jak i z zagranicy. W asortymencie dostępne są podzespoły układu napędowego: silniki, skrzynie biegów, mosty, jak również części drobne, elementy oblachowania czy wnętrza kabin, czyli wszystko to, co bez szkody dla właściwości funkcjonalnych można odzyskać z rozbitych samochodów.

Po wymontowaniu wszystkie części i podzespoły są myte i dokładnie sprawdzane. Następnie otrzymują etykiety zawierające pełną informację o stanie technicznym i są rejestrowane w systemie magazynowym Scania. W momencie pojawienia się w bazie danych informacja ta natychmiast dociera do całej sieci serwisowej, , również klienci mogą składać na nie zamówienia we wszystkich 26 autoryzowanych warsztatach Scania w Polsce.

Z założenia ceny używanych podzespołów są znacznie niższe (o 50 - 80 %) od cen części nowych i sprzedawanych w systemie wymiany serwisowej (odbudowanych). Ustalane są w zależności od roku produkcji i stopnia zużycia.

"Części używane, podobnie jak podzespoły i części nowe, dostarczane są do sieci naszych serwisów w całej Polsce kurierem w ciągu nocy, co gwarantuje skrócenie do minimum czasu oczekiwania na realizację zamówienia", podkreśla Krzysztof Byliński odpowiedzialny za pracę Centrum i nadzorującą sprzedaż używanych części Scania w Polsce.

Tematy w artykule: Scania Centrum Części Używanych

Podobne wiadomości:

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

~Gregor 2006-08-08

To centrum jest w Szwecj dokładnie w Goteborgu

~Radzik 2006-06-19

A gdzie znajduje się te Centrum bo widzę że nie jest tutaj nigdzie napisane

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.