mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania OmniCity CNG dla Słupska

Scania OmniCity CNG dla Słupska

Miejski Zakład Komunikacji w Słupsku wzbogacił się o pięć nowych autobusów Scania OmniCity zasilanych sprężonym gazem ziemnym. Pojazdy wyprodukowała fabryka Scania Production Słupsk. Dołączą one do 28  pojazdów Scania, które już jeżdżą po ulicach Słupska.

Scania OmniCity CNG dla Słupska
Uroczystość oficjalnego włączenia nowych Scanii do taboru MZK Słupsk odbyła się 2 kwietnia 2011 r.  w  centrum miasta. Uczestniczyli w niej Andrzej Kaczmarczyk - wiceprezydent Słupska, Anna Szurek - prezes MZK Słupsk oraz mieszkańcy miasta. Nowe pojazdy to 12-metrowe, niskopodłogowe autobusy OmniCity wyposażone w silniki zasilane sprężonym gazem ziemnym CNG, które spełniają normę EEV. Zewnętrznym ich wyróżnikiem są cztery zbiorniki gazu umieszczone na dachu autobusu i przykryte specjalnym panelem. Zawartość zbiorników wystarcza do przejechania dystansu ok. 400 km, co w warunkach miejskich jest w zupełności wystarczające.

Pojazdy, są wyposażone w systemy EBS, kontrolę trakcji oraz klimatyzację. Wszystkie posiadają mechanizm przyklęku obniżający prawą stronę autobusu. Środkowe drzwi wyposażono w składaną rampę, dzięki czemu autobus jest dostępny dla osób niepełnosprawnych, osoby z wózkami dziecięcymi mają ułatwione wsiadanie. Każdy z pojazdów może pomieścić na pokładzie 73 pasażerów, z czego 28 na miejscach siedzących. Zastąpią one kilka wysłużonych jednostek. Obecnie w słupskim MZK jeżdżą 64 autobusy. Ich zakup dla słupskiego MZK został dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Podobne wiadomości:

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Premiera nowego Mercedesa Klasy A odbędzie się dopiero w marcu przyszłego roku, ale już teraz producent zdradza kilka szczegółów odnośnie nowego modelu. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia prezentujące wygląd kabiny.