mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania OmniCity dla Warszawy

Scania OmniCity dla Warszawy

Od 1 czerwca 2007 r. po ulicach Warszawy podróżują niskopodłogowe autobusy miejskie Scania OmniCity. Kluczyki do pierwszych pojazdów odebrał Pan Zenon Marek, prezes PKS Grodzisk Mazowiecki - prywatny operator, który będzie obsługiwał linie autobusowe w południowej części Warszawy i przyległej strefie podmiejskiej.

Scania OmniCity dla Warszawy

W lutym 2007 w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie w obecności prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz zostało podpisane porozumienie o świadczeniu usług przewozowych przez prywatnych operatorów. Usługi te będą realizowane m.in. przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Mazowieckim Sp. z o.o., które będzie obsługiwało południową część Warszawy i przyległą strefę podmiejską.

Zgodnie z umową, pierwsze 10 nowoczesnych autobusów Scania OmniCity obsługiwanych przez kierowców PKS z Grodziska Mazowieckiego wyjedzie na ulice stolicy 1 czerwca br., kolejne 40 do września br. Dostawcą nowych autobusów miejskich dla niezależnego operatora jest Scania Polska S.A.

Umowa pomiędzy PKS w Grodzisku Mazowieckim Sp. z o.o. i Scania Polska S.A. na dostawę 53 niskopodłogowych, klimatyzowanych autobusów miejskich Scania OmniCity (pojazdy 12-metrowe typ: CN270UB4x2) została podpisana w dniu 7 lutego 2007 r.

Umowa ta dotyczy również współpracy serwisowej w latach 2007 - 2016, która obejmuje m.in. szkolenie obsługi, dostarczenie specjalistycznego sprzętu diagnostycznego i wyposażenie serwisu oraz zapewnienie przez Scania dostaw części i podzespołów eksploatacyjnych.

Model OmniCity wszedł do produkcji w ubiegłym roku. Wytwarzany jest w zakładach Scania Production Słupsk w Polsce.

W Polsce do największych użytkowników autobusów miejskich Scania należą m.in. przedsiębiorstwa zapewniające transport miejski w Krakowie, Gdyni, Olsztynie, Koszalinie, Koninie, Malborku, Grudziądzu, Słupsku (najnowsze pojazdy zakupione przez MZK Słupsk zasilane są ekologicznym paliwem odnawialnym Etanol E95).

Czytaj także:

Scania Production Słupsk: nowe zamówienia - większa produkcja 2007-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.