mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania Production Słupsk: nowe zamówienia - większa produkcja

Scania Production Słupsk: nowe zamówienia - większa produkcja

Scania Production Słupsk należy do największych producetów gotowych autobusów miejskich w Polsce i jest jednym z największych w Europie. W wyniku znacznych inwestycji zdolności produkcyjne, wynoszące w 2006 roku 700 autobusów rocznie, wzrosną do 1200 w roku 2010 i 1560 autobusów w roku 2013.

Scania Production Słupsk: nowe zamówienia - większa produkcja

Autobusy miejskie Scania dobrze znają mieszkańcy największych aglomeracji Europy, Azji i Ameryki Płd. Już niebawem pojawią się także na ulicach Warszawy. również mieszkańcy Warszawy będą mogli poznać szwedzką jakość.

Scania Polska podpisała umowę na dostawę 53 niskopodłogowych, klimatyzowanych autobusów miejskich Scania OmniCity dla PKS w Grodzisku Mazowieckim, które będzie obsługiwało południową część Warszawy i przyległą strefę podmiejską. Umowa ze Scanią dotyczy również współpracy serwisowej w latach 2007 – 2016, która obejmuje m.in. szkolenie obsługi, dostarczenie specjalistycznego sprzętu diagnostycznego i wyposażenie serwisu oraz zapewnienie przez Scania dostaw części i podzespołów eksploatacyjnych.

Produkowane w Polsce, w zakładach Scania Production Słupsk, przewożą mieszkańców Sztokholmu, Londynu, Paryża i wielu innych miast. W Polsce do największy użytkowników autobusów miejskich Scania należą m.in. przedsiębiorstwa zapewniające transport miejski w Krakowie, Gdyni, Olsztynie, Koszalinie, Słupsku (najnowsze pojazdy zakupione przez MZK Słupsk zasilane są ekologicznym paliwem odnawialnym Etanol E95).

Zakład produkcyjny SCANIA PRODUCTION SŁUPSK S.A. jest największym zakładem produkcyjnym w regionie słupskim. Firma utworzona w 1994 roku zatrudnia dziś 700 wysokiej klasy specjalistów.

Przeczytaj także:

Scania szkoli (2006-11-30)

Pierwszy w Polsce autobus na etanol (2006-11-07)

Kapena w Słupsk (2006-07-10)

Scania przenosi produkcję (2006-03-20)

Ekologiczna Scania w Słupsku (2006-02-14)

Większa produkcja w słupskiej Scanii (2006-02-13)


 


Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Komentuj:

~J.C. 2007-04-08

Autobus z zewnątrz może się podobać. Wnętrze ograniczone olbrzymimi nadkolami przednich kół, mało miejsc do siadania. Zawieszenie bardzo twarde - żaden komfort, zwłaszcza na nasze ulice.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje
ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje
Nowy Nissan Leaf będzie pierwszym pojazdem z globalnej oferty producenta wyposażonym w system ProPILOT Park. Technologia ta pomaga kierowcy przy parkowaniu, umożliwiając automatyczne ustawienie samochodu na miejscu parkingowym.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech