Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania Touring dla PKS Polonus S.A.

Scania Touring dla PKS Polonus S.A.

Dnia 06 marca 2012 roku w oddziale Scania Warszawa w Słupnie nastąpiło uroczyste przekazanie kluczyków do pięciu autobusów Scania Touring. Autobusy zostały przekazane przez nowego Dyrektora Generalnego Scania Polska S.A. Kjella Örtengrena na ręce Prezesa Zarządu firmy PKS Polonus S.A. Piotra Grzegorczyka.

Scania Touring dla PKS Polonus S.A.
Scania Touring obsługiwały polską prezydencję podczas sześciomiesięcznego przewodnictwa Polski nad pracami Rady Unii Europejskiej. Te konkurencyjne i nowoczesne autobusy wysokopokładowe wzbogacą flotę firmy PKS Polonus świadczącą usługi transportowe na terenie całej Polski jak również prowadzącą wynajem autobusów na imprezy krajowe i zagraniczne.

Scania Touring HD 4x2 zostały zaprojektowane z myślą o przewozach nieregularnych, jak również regularnej komunikacji międzymiastowej. Pojazdy o długości 12 metrów są wyposażone w silnik 400 KM spełniający normę emisji spalin Euro 5 bez konieczności stosowania dodatku AdBlue, 12-biegową skrzynię biegów z Opticruise wraz z Retarderem Scania, kamery cofania oraz reflektory ksenonowe, zaś dla komfortu pasażerów w klimatyzację, kuchnię pokładową, sprzęt audio-video oraz sieć internetową. Na pasażerów czeka 49+1+1 miejsc.

Transakcja jest uwieńczeniem wieloletniej współpracy z firmą PKS Polonus, która posiada w swoim taborze 24 autobusy marki Scania.
Tematy w artykule: Scania autobusy sprzedaz autobusow

Podobne wiadomości:

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?
Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?
Dzisiaj Trybunał Konstytucyjny pochylił się nad skargą Rzecznika Praw Obywatelskich i wydał wyrok w sprawie zatrzymywania przez funkcjonariuszy uprawnień kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50 km/h.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj