mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania Touring w polskiej prezydencji w UE

Scania Touring w polskiej prezydencji w UE

Dnia 8 czerwca miało miejsce uroczyste przekazanie 6 autobusów Scania Touring, które będą obsługiwały polską prezydencję w Unii Europejskiej. Polska prezydencja rozpocznie się w dniu 1 lipca i potrwa sześć miesięcy.

Scania Touring w polskiej prezydencji w UE
Rola zaangażowanych w projekt autobusów będzie polegała na obsłudze logistycznej spotkań podczas sześciomiesięcznego przewodnictwa Polski nad  pracami Rady Unii Europejskiej.
Uroczystość odbyła się w Warszawie w obecności Ministra Mikołaja Dowgielewicza oraz Dyrektora Generalnego Scania Polska S.A. – Alexandra Vlaskampa.

 „Jesteśmy dumni, że polski rząd wybrał autobusy Scania Touring do obsługi prezydencji EU. To nowoczesne, komfortowe i ekologiczne pojazdy,  które będą dobrze służyły gościom odwiedzającym Polskę i przyczynią się do sukcesu polskiej prezydencji unijnej” powiedział Alexander Vlaskamp podczas uroczystości przekazania.

Autobusy Scania Touring HD 4X2 o długości 12 metrów  są wyposażone w silnik 400 KM serii Euro5, 12-biegową skrzynię biegów z Opticruise, kamery cofania oraz reflektory ksenonowe, a dla komfortu pasażerów w klimatyzację, kuchnię pokładową oraz sprzęt audio-video. Ilość miejsc – 49+1+1.
Autobusy są objęte pełną obsługą serwisową sieci Scania w Polsce.
Tematy w artykule: Scania ciężarowe dostawcze autobusy

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.