mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania Touring w polskiej prezydencji w UE

Scania Touring w polskiej prezydencji w UE

Dnia 8 czerwca miało miejsce uroczyste przekazanie 6 autobusów Scania Touring, które będą obsługiwały polską prezydencję w Unii Europejskiej. Polska prezydencja rozpocznie się w dniu 1 lipca i potrwa sześć miesięcy.

Scania Touring w polskiej prezydencji w UE
Rola zaangażowanych w projekt autobusów będzie polegała na obsłudze logistycznej spotkań podczas sześciomiesięcznego przewodnictwa Polski nad  pracami Rady Unii Europejskiej.
Uroczystość odbyła się w Warszawie w obecności Ministra Mikołaja Dowgielewicza oraz Dyrektora Generalnego Scania Polska S.A. – Alexandra Vlaskampa.

 „Jesteśmy dumni, że polski rząd wybrał autobusy Scania Touring do obsługi prezydencji EU. To nowoczesne, komfortowe i ekologiczne pojazdy,  które będą dobrze służyły gościom odwiedzającym Polskę i przyczynią się do sukcesu polskiej prezydencji unijnej” powiedział Alexander Vlaskamp podczas uroczystości przekazania.

Autobusy Scania Touring HD 4X2 o długości 12 metrów  są wyposażone w silnik 400 KM serii Euro5, 12-biegową skrzynię biegów z Opticruise, kamery cofania oraz reflektory ksenonowe, a dla komfortu pasażerów w klimatyzację, kuchnię pokładową oraz sprzęt audio-video. Ilość miejsc – 49+1+1.
Autobusy są objęte pełną obsługą serwisową sieci Scania w Polsce.
Tematy w artykule: Scania ciężarowe dostawcze autobusy

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic