mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania YETD 2007: Finaliści wybrani

Scania YETD 2007: Finaliści wybrani

Poznaliśmy najlepszych zawodowych kierowców ciężarówek, zwycięzców regionalnych eliminacji europejskiego konkursu Young European Truck Driver 2007. W Polsce eliminacjom regionalnym organizowanych w maju i czerwcu w 11 miastach przyglądało się ponad trzy tysiące widzów.

Scania YETD 2007: Finaliści wybrani

W grudniu ubiegłego roku Scania ogłosiła trzecią edycję europejskiego konkursu dla młodych kierowców Young European Truck Driver 2007.Poprzednie edycje odbyły się w latach 2003 i 2005. Zmagania konkursowe YETD 2007 są największymi z dotychczasowych. Bierze w nich udział niemal 20 tysięcy kierowców z 27 krajów. W Polsce chęć udziału w konkursie Young European Truck Driver 2007 zgłosiło ponad 1000 młodych kierowców. Inicjatywa Scania stwarza młodym kierowcom - mężczyznom i kobietom w wieku do 35 lat - szansę do zaprezentowania swoich umiejętności w zakresie bezpieczeństwa drogowego, a także wygrania ciężarówki - Scania R.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, głównym akcentem Young European Truck Driver 2007 jest bezpieczeństwo drogowe. Scania pragnie szczególnie podkreślić jego znaczenie, aby młodzi kierowcy mieli świadomość wagi bezpieczeństwa drogowego oraz wysokich umiejętności w prowadzeniu pojazdów. Dla uczestników konkursu przygotowano szereg trudnych sprawdzianów - zarówno praktycznych (z precyzji manewrowania czy ekonomicznej jazdy), jak i teoretycznych (ze znajomości przepisów i zagadnień bezpieczeństwa).

Znane są  już nazwiska najlepszych polskich kierowców ciężarówek, którzy zakwalifikowali się do Polskiego Finału konkursu Young European Truck Driver 2007. Finaliści to:

1. Szczecin: Sławomir Mazur (Białogard)
2.  Gdańsk: Robert Karczyński (Chojnice)
3.  Poznań: Kamil Walas (Połczyn Zdrój)
4.  Włocławek: Rafał Rogalski (Fabianki)
5.  Łódź: Mateusz Kiełb (Wolbórz)
6.  Wrocław: Ireneusz Wydmuch (Trzebień)
7.  Kraków: Jarosław Szczepański (Charsznica)
8.  Katowice: Adam Czyżyński (Janów)
9.  Białystok: Marek Szerenos (Kleosin)
10.  Lublin: Kamil Kruk (Legnica)
11.  Warszawa: Mariusz Goławski (Warszawa)

Finał europejski, z udziałem najlepszych kierowców ze wszystkich krajów Unii Europejskiej, w którym główną nagrodą jest najnowszy pojazd marki Scania odbędzie się w dniach 21-22 września w Szwecji.

Czytaj także:

Scania Top Team 2007 2007-04-11

Tematy w artykule: Scania

Podobne wiadomości:

Scania Top Team 2007

Scania Top Team 2007

Aktualności 2007-04-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando