mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania dla mistrza

Scania dla mistrza

Scania po raz kolejny szuka mistrzów kierownicy. Każdy, kto ma nie więcej niż 35 lat, prawo jazdy C+E i zawodowo jeździ ciężarówką jest mile widziany. Droga do finału długa, ale na końcu czeka wspaniała nagroda: najnowsza Scania serii R ze skrzynią Opticruise i systemem Scania Driver Support.

Scania dla mistrza
Scania od lat organizuje takie zawody. Jak mówi Paweł Paluch, dyrektor marketingu Scania Polska S.A., za ideą tego konkursu stoi rola jaką koncern przypisuje kierowcy.

- Kierowca jest najważniejszym pojedyńczym ogniwem, od którego zależy ekonomika, bezpieczeństwo i ochrona środowiska w transporcie. Od wykwalifikowanych i zaangażowanych kierowców zależy efektywny transport, niski poziom emisji zanieczyszczeń i poprawa bezpieczeństwa na drogach - mówi Paluch. 

Idea konkursu jest bardzo szczytna. Dobra zabawa połączona ze współzawodnictwem, która prowadzi do podnoszenia kwalifikacji i umiejętności kierowców. Oprócz wysokich umiejętności kierowania pojazdem, kierowcy będą musieli wykazać się również znajomością przepisów ruchu drogowego, odpornością na stres i zdolnością odpowiedniej reakcji w nietypowych zdarzeniach, które będą tworzone na potrzeby konkursu, a z którymi można mieć również do czynienia na drogach Europy.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz w najbliższym serwisie Scanii lub zarejestrować się on-line na specjalnej stronie internetowej: http://www.scania.pl/yetd-2010/.

Czasu jest coraz mniej! Zgłoszenia będą przyjmowane tylko do 14 maja 2010 r., a chętnych nie brakuje. O nową Scania chce powalczyć około 1000 kierowców z całej Polski. 

Na początek, między 22 maja, a 26 czerwca u wybranych dilerów Scanii odbędą się eliminacje regionalne: 

22.05.2010 
Gdańsk – ul. Energetyczna 17, Kowale gm. Kolbudy 
Nadarzyn – Al. Katowicka 316 

29.05.2010 
Szczecin – ul. Struga 80 
Rzgów – ul. Rudzka 35b 

12.06.2010 
Tarnowo Podgórne – ul. Poznańska 171 
Włocławek – ul. Krzywa Góra 26 

19.06.2010 
Białystok – ul. Elewatorska 11/1 
Kąty Wrocławskie – ul. Fabryczna 21 

26.06.2010 
Kraków – ul. Tyniecka 231

Eliminacje regionalne będą składać się z testu teoretycznego z przepisów ruchu drogowego, budowy i eksploatacji pojazdu, efektywnej i bezpiecznej jazdy oraz regulacji dotyczących transportu drogowego i logistyki. Po jego zaliczeniu będzie można wziąć udział w części praktycznej. Próby za kierownicą sprawdzą, jak kandydaci radzą sobie z jazdą ekonomiczną i manewrowaniem. Ponadto system Scania Driver Support oceni zdolność jazdy przewidującej. 

Dziewięciu zwycięzców eliminacji regionalnych, weźmie udział w finale krajowym, który odbędzie się w nowo wybudowanym serwisie Scania w Gliwicach. Zaczną od sprawdzenia pojazdu przed rozpoczęciem jazdy i odnalezienia wszystkich ewentualnych usterek. Potem odbędzie się test drogowy i sprawnościowy. 

Zwycięzca pojedzie na finał europejski, 8 października w Szwecji. Tam spotka kolegów z całego kontynentu i będzie z nimi rywalizował o nagrodę główną. Zawodnik, który wykaże się największą wiedzą, efektywnością jazdy i sprawnością w manewrowaniu otrzyma w nagrodę nową Scania serii R – wyjątkowy samochód ciężarowy dla wymagających profesjonalistów, z pionierskim sprzęgłem sterowanym elektrohydraulicznie. Ciężarówka będzie także wyposażona w system Scania Driver Support. Zwycięzca ma również prawo wyboru samochodu ciężarowego wraz z wyposażeniem, o łącznej wartości do 100 000 euro. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma zaproszenie od firmy Michelin na finał motocyklowych mistrzostw świata MotoGP 2010, który odbędzie się w hiszpańskiej Walencji. 

Warto przypomnieć, że konkursie YETD 2007 zwyciężył Polak, Marek Szerenos. Zostawił w tyle 16 tys. kierowców z całej Europy. Wygrał i dziś jeździ 500-konną Scanią R z silnikiem V8. Ciężarówką, do której przylgnął przydomek „King of The Road”.
Tematy w artykule: Scania YETD Scania V8

Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando