mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania dostawcą silników dla Terex Corporation

Scania dostawcą silników dla Terex Corporation

Scania i producent sprzętu budowlanego i przemysłowego Terex, mający główną siedzibę w Ameryce Północnej, podpisały długookresową umowę, zgodnie z którą począwszy od 2011 r. Scania rozpocznie dostawy silników przeznaczonych do napędu niektórych pojazdów i ciężkiego sprzętu Terex.

Scania dostawcą silników dla Terex Corporation
– Oprócz pełnej zgodności z nowymi normami emisji spalin, silniki Scania charakteryzują się małym zużyciem paliwa i niskimi kosztami obsługi technicznej, zapewniając tym samym niskie koszty eksploatacji – mówi Robert Sobocki, wiceprezes Scania Engines. – Scania zapewnia usługi serwisowe na najwyższym poziomie, jej globalna sieć serwisowa silników przemysłowych będzie gotowa sprostać wysokim wymaganiom klientów firmy Terex.

– Wybieramy takie technologie silnikowe, które są optymalne w określonych zastosowaniach. Nasze podejście opiera się na reagowaniu na wymagania naszych klientów i dilerów pod względem ceny zakupu, kosztów eksploatacji, niezawodności, łatwości obsługi technicznej i dostępu do pomocy technicznej – mówi Jacob Thomas, wiceprezes w Product Development, Marketing, and Terex Business System. – Nie będąc producentem silników, Terex ma możliwość wyboru najlepszych rozwiązań technicznych dla poszczególnych produktów i zastosowań, co pozwala uniknąć niepotrzebnych kompromisów. Scania spełnia nasze wymagania w kluczowych obszarach zastosowań naszych produktów, ponieważ dysponuje odpowiednią technologią i zasobami. Cieszy się również doskonałą reputacją na całym świecie. W 2010 r. Terex, wraz z siecią handlową i klientami, skoncentruje się na przygotowaniach do przejścia na nowe normy emisji spalin.

Nowe normy – Stage IIIB w Europie i Tier 4i w Ameryce Północnej – wchodzą w życie w 2010 r. i produkty Terex będą stopniowo do nich dostosowywane.

Terex Corporation jest globalnym producentem działającym w wielu branżach. W 2008 r. firma zrealizowała sprzedaż netto o wartości 9,9 miliarda dolarów. W skład firmy wchodzą cztery grupy produktowe: Terex Aerial Work Platforms, Terex Construction, Terex Cranes oraz Terex Materials Processing & Mining. Grupa Terex produkuje bogatą gamę sprzętu przeznaczonego dla różnych branż, takich jak m.in. budownictwo, utrzymanie infrastruktury, pozyskiwanie kruszyw, górnictwo odkrywkowe, spedycja, transport, sektor rafineryjny i komunalny. Za pośrednictwem Terex Financial Services Terex oferuje kompletny pakiet produktów i usług finansowych ułatwiających zakup sprzętu.

Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Silniki Scania do maszyn Hyundaia

Silniki Scania do maszyn Hyundaia

Ciężarówki i Autobusy 2015-04-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.