mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania dostawcą silników dla Terex Corporation

Scania dostawcą silników dla Terex Corporation

Scania i producent sprzętu budowlanego i przemysłowego Terex, mający główną siedzibę w Ameryce Północnej, podpisały długookresową umowę, zgodnie z którą począwszy od 2011 r. Scania rozpocznie dostawy silników przeznaczonych do napędu niektórych pojazdów i ciężkiego sprzętu Terex.

Scania dostawcą silników dla Terex Corporation
– Oprócz pełnej zgodności z nowymi normami emisji spalin, silniki Scania charakteryzują się małym zużyciem paliwa i niskimi kosztami obsługi technicznej, zapewniając tym samym niskie koszty eksploatacji – mówi Robert Sobocki, wiceprezes Scania Engines. – Scania zapewnia usługi serwisowe na najwyższym poziomie, jej globalna sieć serwisowa silników przemysłowych będzie gotowa sprostać wysokim wymaganiom klientów firmy Terex.

– Wybieramy takie technologie silnikowe, które są optymalne w określonych zastosowaniach. Nasze podejście opiera się na reagowaniu na wymagania naszych klientów i dilerów pod względem ceny zakupu, kosztów eksploatacji, niezawodności, łatwości obsługi technicznej i dostępu do pomocy technicznej – mówi Jacob Thomas, wiceprezes w Product Development, Marketing, and Terex Business System. – Nie będąc producentem silników, Terex ma możliwość wyboru najlepszych rozwiązań technicznych dla poszczególnych produktów i zastosowań, co pozwala uniknąć niepotrzebnych kompromisów. Scania spełnia nasze wymagania w kluczowych obszarach zastosowań naszych produktów, ponieważ dysponuje odpowiednią technologią i zasobami. Cieszy się również doskonałą reputacją na całym świecie. W 2010 r. Terex, wraz z siecią handlową i klientami, skoncentruje się na przygotowaniach do przejścia na nowe normy emisji spalin.

Nowe normy – Stage IIIB w Europie i Tier 4i w Ameryce Północnej – wchodzą w życie w 2010 r. i produkty Terex będą stopniowo do nich dostosowywane.

Terex Corporation jest globalnym producentem działającym w wielu branżach. W 2008 r. firma zrealizowała sprzedaż netto o wartości 9,9 miliarda dolarów. W skład firmy wchodzą cztery grupy produktowe: Terex Aerial Work Platforms, Terex Construction, Terex Cranes oraz Terex Materials Processing & Mining. Grupa Terex produkuje bogatą gamę sprzętu przeznaczonego dla różnych branż, takich jak m.in. budownictwo, utrzymanie infrastruktury, pozyskiwanie kruszyw, górnictwo odkrywkowe, spedycja, transport, sektor rafineryjny i komunalny. Za pośrednictwem Terex Financial Services Terex oferuje kompletny pakiet produktów i usług finansowych ułatwiających zakup sprzętu.

Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.