mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania inwestuje w Indiach

Scania inwestuje w Indiach

W nadchodzącym roku Scania zainwestuje 200 mln koron szwedzkich w budowę fabryki w Bangalore. Nowe Regionalne Centrum Produkcji będzie również głównym ośrodkiem dystrybucji w Indiach. Ambitny plan zakłada osiągnięcie na rynku indyjskim w ciągu najbliższych pięciu lat sprzedaży 2000 samochodów ciężarowych, 1000 autobusów i 1500 silników rocznie.

Scania inwestuje w Indiach
Zakład powstaje w okręgu przemysłowym położonym w odległości 40 km na wschód od Bangalore, stolicy stanu Karnataka w południowych Indiach. Rozpoczęcie produkcji przewidywane jest na początek 2013 r. W przyszłości fabryka ma zatrudniać blisko 800 osób.

Na terenie zakładu znajdzie się linia montażu podwozi ciężarówek i autobusów oraz kompletnych pojazdów. Będzie tu również główna siedziba indyjskiego przedstawicielstwa Scania, a także serwis i centralny magazyn części zamiennych.

„Produkcja kompletnych ciężarówek na miejscu oznacza, że możemy skrócić czas dostaw i poszerzyć ofertę. Dzięki magazynowi części poprawie ulegnie również obsługa serwisowa”, mówi Henrik Fagrenius, Dyrektor Zarządzający Scania Commercial Vehicles India.
Zakład w Bangalore jest siódmym Regionalnym Centrum Produkcji należącym do firmy Scania. Pozostałe znajdują się w Rosji, Dubaju, RPA, Malezji, Tajlandii i na Tajwanie.

Scania jest obecna na indyjskim rynku od 2007 r., gdy jej partnerem została firma Larsen & Toubro (L&T). L&T z powodzeniem wprowadziła ciężarówki i usługi Scania na miejscowy rynek i nawiązała bliską współpracę z przemysłem wydobywczym. L&T prowadzi obecnie około 10 serwisów Scania, ulokowanych przy kopalniach w różnych częściach Indii.
Aby ożywić sprzedaż w innych segmentach, w 2011 r. Scania powołała do życia firmę Scania Commercial Vehicles India.

„Rośnie zapotrzebowanie na pojazdy i silniki o takiej jakości i osiągach, jakie zapewnia Scania. Tak samo na serwis, gwarantujący klientowi wysoką dyspozycyjność i niskie koszty eksploatacji. Koncentrujemy się na zwiększaniu oferty nie tylko dla przemysłu wydobywczego, ale również dla budownictwa i ciężkiego transportu drogowego. Na rynku autobusowym widzimy potencjał sprzedaży autobusów i autokarów, tak dla miast, jak i do ruchu na dalekich trasach”, mówi Fagrenius.

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie zadebiutowała kolejna generacja najpopularniejszego SUV-a z polskich salonów. Przyjrzeliśmy się z bliska drugiej odsłonie Dacii Duster.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic