mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania na IAA - pod znakiem Euro 6

Scania na IAA - pod znakiem Euro 6

Podczas wystawy pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze, w dniach 20-27 września 2012 Scania przedstawia wszechstronną rodzinę silników Euro 6.

Scania na IAA - pod znakiem Euro 6
Na ekspozycji są cztery nowe 9-litrowe silniki Euro 6, dwa z SCR i dwa z EGR+SCR, a także dwa 13-litrowe silniki, które miały premierę w 2011 roku. Scania wprowadza równocześnie dwa nowe silniki gazowe zgodne z Euro 6. Kolejne jednostki Euro 6 będę prezentowane w miarę zbliżania się terminu, w którym nowa norma emisji spalin zacznie obowiązywać.

Na targach IAA Scania prezentuje wybrane silniki Euro 6: od rzędowego, pięciocylindrowego o mocy 250 KM do sześciocylindrowego o mocy 480 KM. Wszystkie silniki Euro 6 powstały w ramach zunifikowanej, modułowej rodziny obejmującej jednostki o pojemności 9-, 13- i 16-litrów. Dla nabywców oznacza to wygodny dostęp do części zamiennych oraz prostszy i tańszy serwis. Kompletna oferta silników Euro 6 będzie dostępna przed 31 grudnia 2013, gdy wchodzi w życie nowa norma emisji spalin.

Rzędowe silniki z ciężarówek są wykorzystywane również w autobusach. Mogą być zasilane paliwami alternatywnymi: biogazem, gazem ziemnym lub etanolem. Naturalnie dostępne są również nowe jednostki Euro 6. Montowane są wzdłużnie lub poprzecznie. W tym drugim wariancie występują w niskopodłogowym autobusie Scania Citywide. Na stoisku w hali prezentowana jest Scania OmniExpress 3.20 Euro 6 przygotowana na rynek niemiecki. Na terenie zewnętrznym eksponowane są: Scania Touring i Scania OmniExpress 3.60.

Międzynarodową premierą targową są pojazdy Scania Off-road przedstawione w 2011 r. Reprezentuje je wywrotka, która znajduje się w niemieckiej ofercie pojazdów na wynajem. Nowe ciężarówki terenowe zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o najtrudniejszych warunkach eksploatacji. Wyróżniają się stylizacją, która jest surowa i funkcjonalna. Zastosowane rozwiązania chronią pojazd i ograniczają koszty napraw. Wśród nowych zespołów są skrzynie biegów, które dostosowano do pracy w trudnym terenie oraz Scania Retarder, skuteczniejszy przy niskich prędkościach jazdy.

Niskie zużycie paliwa ma dziś najwyższą wagę. Na stoisku Scania można zapoznać się ze sposobami kontroli wydatków eksploatacyjnych oraz przykładowymi rozwiązaniami transportowymi. Kierowca i przewoźnik mogą czerpać korzyści z systemów wspomagających jazdę i zarządzanie flotą, które opracowała Scania. Nowością są aplikacje na smartfony i tablety.

Scania przedstawia nowy system audio, w opcji oferowany z nawigacją, telefonicznym złączem Bluetooth, wejściem USB i kieszenią na kartę pamięci.Ecolution by Scania to optymalne rozwiązanie, które zmniejsza zużycie paliwa i emisję CO2. Potencjalne oszczędności sięgają 10-15%.

Podobne wiadomości:

Targi Frankfurt 2015 właśnie ruszyły! Zobacz premiery

Targi Frankfurt 2015 właśnie ruszyły! Zobacz...

Premiery 2015-09-11

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq Scout – premiera
Skoda Karoq Scout – premiera
Na salonie samochodowym w Paryżu jesienią tego roku Skoda zaprezentuje kolejny uterenowiony model z serii Scout. Oto nowa Skoda Karoq Scout.