mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania na targach Bauma

Scania na targach Bauma

Scania zaprezentuje na zbliżających się targach Bauma 2013 szeroką ofertę produktów, a także usług powstałych w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania techniczne.

Scania na targach Bauma
Na swoim stoisku Scania pokaże pełną gamę dziewięciu silników Euro 6, z premierowym V8 Euro 6 na czele, oraz wytrzymałymi pojazdami budowlanymi zapewniającymi kierowcy inteligentne wsparcie zautomatyzowanej skrzyni Scania Opticruise z nowymi funkcjami. Ponadto przedstawione zostaną najnowsze udoskonalenia w zakresie stylizacji i aerodynamiki.

Scania przedstawi także silniki przemysłowe zgodne z najnowszymi standardami emisji spalin. Jednostki te są wykorzystywane do zasilania agregatu prądotwórczego Scania Genset, który zostanie po raz pierwszy zaprezentowany w Europie. Na stoisku zewnętrznym znajdzie się mobilny warsztat, przydatny do prowadzenia napraw i obsługi pojazdów w terenie, np. w kopalniach odkrywkowych.

Scania wspiera ponadto klientów w zwiększaniu ich zysków. Kompleksowe rozwiązania serwisowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań daleko wykraczają poza przeciętne standardy obsługowe. Nowa, zdalna diagnostyka Scania Remote znacząco polepsza dyspozycyjność klientów.

Pojazdy Scania na targach Bauma 2013 w pigułce:
- Fabrycznie przygotowany ciągnik 4x4, wyposażony w siodło oraz przystawkę odbioru mocy i pompę hydrauliczną, gotową do podłączenia. Nośność osi przedniej wynosi 7,5 t, tylnej 11,5 t. Nowa, udoskonalona aerodynamicznie kabina sypialna średniej wysokości Streamline serii G.
- Hakowiec Scania serii G z najnowszą kabiną Streamline i najsilniejszym spośród 6-cylindrowych, 13-litrowych silników Euro 6. Pojazd zoptymalizowany aerodynamicznie i wyposażony w komplet spojlerów. Dzięki skrzyni biegów Scania Opticruise i tempomatowi Scania Active Prediction oszczędności na zużyciu paliwa w transporcie długodystansowym sięgają 8%.
- Ciągnik balastowy Scania R zdolny holować zestawy o masie całkowitej do 250 t. Wyposażony w zautomatyzowaną skrzynię Scania Opticruise i standardowe, automatyczne sprzęgło. Napędzany silnikiem V8 o pojemności 16,4 l i maksymalnym momentem obrotowym 3500 Nm.
- Jedna z lżejszych, czteroosiowych betoniarek na rynku, z 13-litrowym silnikiem Euro 5 z układem EGR, z ręczną dwuzakresową skrzynią biegów 12+2 oraz przystawką odbioru mocy napędzaną od silnika. Zabudowę o niskiej masie i pojemności 9 m3 dostarczyła firma Stetter.
- Trójstronna wywrotka z zabudową Meiller i pojemności 10 m3 i ładowności 15 t. Do napędu służy najmocniejszy, 13-litrowy silnik Euro 6 o maksymalnym momencie obrotowym 2550 Nm.
- Kompletna wywrotka trzyosiowa o masie całkowitej 39 t, ze skrzynią o pojemności 16 m3 i ładowności 24 t. Dostępna także w wariancie 8x4 o masie całkowitej 56 t.
- Pięcioosiowa wywrotka kopalniania o ładowności 46 t i pojemności 34 m3, napędzana silnikiem V8 o mocy 500 KM.

Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.