mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania na targach Bauma

Scania na targach Bauma

Scania zaprezentuje na zbliżających się targach Bauma 2013 szeroką ofertę produktów, a także usług powstałych w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania techniczne.

Scania na targach Bauma
Na swoim stoisku Scania pokaże pełną gamę dziewięciu silników Euro 6, z premierowym V8 Euro 6 na czele, oraz wytrzymałymi pojazdami budowlanymi zapewniającymi kierowcy inteligentne wsparcie zautomatyzowanej skrzyni Scania Opticruise z nowymi funkcjami. Ponadto przedstawione zostaną najnowsze udoskonalenia w zakresie stylizacji i aerodynamiki.

Scania przedstawi także silniki przemysłowe zgodne z najnowszymi standardami emisji spalin. Jednostki te są wykorzystywane do zasilania agregatu prądotwórczego Scania Genset, który zostanie po raz pierwszy zaprezentowany w Europie. Na stoisku zewnętrznym znajdzie się mobilny warsztat, przydatny do prowadzenia napraw i obsługi pojazdów w terenie, np. w kopalniach odkrywkowych.

Scania wspiera ponadto klientów w zwiększaniu ich zysków. Kompleksowe rozwiązania serwisowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań daleko wykraczają poza przeciętne standardy obsługowe. Nowa, zdalna diagnostyka Scania Remote znacząco polepsza dyspozycyjność klientów.

Pojazdy Scania na targach Bauma 2013 w pigułce:
- Fabrycznie przygotowany ciągnik 4x4, wyposażony w siodło oraz przystawkę odbioru mocy i pompę hydrauliczną, gotową do podłączenia. Nośność osi przedniej wynosi 7,5 t, tylnej 11,5 t. Nowa, udoskonalona aerodynamicznie kabina sypialna średniej wysokości Streamline serii G.
- Hakowiec Scania serii G z najnowszą kabiną Streamline i najsilniejszym spośród 6-cylindrowych, 13-litrowych silników Euro 6. Pojazd zoptymalizowany aerodynamicznie i wyposażony w komplet spojlerów. Dzięki skrzyni biegów Scania Opticruise i tempomatowi Scania Active Prediction oszczędności na zużyciu paliwa w transporcie długodystansowym sięgają 8%.
- Ciągnik balastowy Scania R zdolny holować zestawy o masie całkowitej do 250 t. Wyposażony w zautomatyzowaną skrzynię Scania Opticruise i standardowe, automatyczne sprzęgło. Napędzany silnikiem V8 o pojemności 16,4 l i maksymalnym momentem obrotowym 3500 Nm.
- Jedna z lżejszych, czteroosiowych betoniarek na rynku, z 13-litrowym silnikiem Euro 5 z układem EGR, z ręczną dwuzakresową skrzynią biegów 12+2 oraz przystawką odbioru mocy napędzaną od silnika. Zabudowę o niskiej masie i pojemności 9 m3 dostarczyła firma Stetter.
- Trójstronna wywrotka z zabudową Meiller i pojemności 10 m3 i ładowności 15 t. Do napędu służy najmocniejszy, 13-litrowy silnik Euro 6 o maksymalnym momencie obrotowym 2550 Nm.
- Kompletna wywrotka trzyosiowa o masie całkowitej 39 t, ze skrzynią o pojemności 16 m3 i ładowności 24 t. Dostępna także w wariancie 8x4 o masie całkowitej 56 t.
- Pięcioosiowa wywrotka kopalniania o ładowności 46 t i pojemności 34 m3, napędzana silnikiem V8 o mocy 500 KM.

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Od poniedziałku aż do końca sierpnia na drodze krajowej nr 47, popularnej Zakopiance, obowiązuje ruch wahadłowy. Utrudnienia pojawią się w miejscu budowy węzła drogowego w Poroninie.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic