mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania na targach IAA 2010

Scania na targach IAA 2010

Podczas wystawy IAA 2010 Scania zaprezentuje nową serię R, zmodernizowane w podobnym zakresie serie P i G oraz nowe samochody ciężarowe V8, a także nowy autobus turystyczny Scania Touring i niskopodłogowy autobus miejski Scania OmniCity.

Scania na targach IAA 2010
Na ekspozycji nie zabraknie również podzespołów reprezentujących najnowocześniejsze, oryginalne technologie Scania, w tym nowej, wydajnej platformy silnikowej V8 i nowych silników 9,3-litrowych zasilanych gazem. W różnych sektorach stoiska prezentowana będzie bogata gama usług, które mogą być indywidualnie dostosowywane do specyfiki zadań transportowych i preferencji klienta, w tym usługa wynajmu pojazdów budowlanych oraz długodystansowych.

Na wystawie zadebiutuje nowa seria R, wyposażona w nowatorskie rozwiązania zapewniające zupełnie nowy poziom wydajności i komfortu samochodu ciężarowego. Innowacje techniczne obejmują m.in. cieszący się dużym uznaniem, nowy zautomatyzowany układ zmiany biegów Scania Opticruise.Na stoisku będzie można zobaczyć pojazdy wszystkich serii: P, G i R.

Nowy typoszereg Scania V8 charakteryzuje się oryginalnym stylem i wyposażeniem zarezerwowanym wyłącznie dla samochodów ciężarowych Scania z silnikami V8. Sztandarowym pojazdem tej rodziny jest wyjątkowa Scania R 730, napędzana widlastym, ośmiocylindrowym silnikiem o pojemności 16,4 litra, rozwijającym moc 730 KM i moment obrotowy 3500 Nm i zapewniającym imponujące osiągi na drodze. Jednostki napędowe o mocy 500, 560 i 620 KM bazują na dotychczasowej platformie V8, wyróżniającej się pojemnością skokową 15,6 l. Na wystawie zostaną pokazane dwa ciągniki siodłowe: R 500 i R 730. 

Cieszący się coraz większą popularnością segment budowlany reprezentowany będzie przez kompletną wywrotkę G 480 8x4.

Na wystawie zaprezentuje się także nowy trzyosiowy, 13,7-metrowy autobus Scania Touring HD, wyposażony w silnik o mocy 440 KM i momencie obrotowym 2300 Nm oraz skrzynię biegów Scania Opticruise. W grupie eksponowanych pojazdów znajdzie się również elegancki niskopodłogowy autobus Scania OmniCity, z 5-cylindrowym silnikiem o mocy 280 KM i regulowaną deską rozdzielczą, dostosowaną do zaleceń VDV. 

Czołową pozycję Scania w technice układów napędowych podkreśli ekspozycja wszystkich rodzin i konfiguracji silników. Absolutną nowością są 9,3-litrowe silniki gazowe o mocy 270 i 310 KM, obecnie dostępne zarówno w samochodach ciężarowych, jak i w autobusach. Silniki te spełniają normę emisji spalin EEV, bazując na platformie Euro 5 z układem EGR. 

Duża część ekspozycji dotyczyć będzie paliw alternatywnych i odnawialnych. Silniki wysokoprężne Scania są przystosowane do zasilania 100-procentowym biodieslem, stanowiącym opłacalną alternatywę we wszystkich zastosowaniach. Z myślą o transporcie miejskim, Scania oferuje dwa rozwiązania: silnik zasilany etanolem, zapewniający typową dla paliwa płynnego wygodę użytkowania oraz nowy silnik gazowy, zdolny do spalania zarówno biogazu, jak i CNG (sprężony gaz ziemny).

Wszystkie prezentowane pojazdy mogą być powiązane z indywidualnymi pakietami serwisowymi. Oferta usług Scania obejmuje m.in. wynajem samochodów ciężarowych, w ramach którego w Austrii są oferowane ciągniki siodłowe i naczepy, zaś w Niemczech także 3- i 4-osiowe wywrotki.


Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.