mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania nagrodzona za ekologię

Scania nagrodzona za ekologię

Producent autobusów i ciężarówek Scania został nagrodzony przez hiszpańskie stowarzyszenie transportu drogowego (CETM) oraz branżowy magazyn "Transporte Profesionel" tytułem "Premio Europa" za oferowanie ekologicznych silników spełniających normy emisji spalin Euro 4.

Scania nagrodzona za ekologię
Obowiązek przestrzegania norm Euro 4 w pojazdach użytkowych obowiązuje od 1 października 2005 roku. Scania takie silniki oferowała już w 2004 roku. Był to jeden z ważniejszych czynników jakie zadecydowały o przyznaniu nagrody „Premio Europa” właśnie tej marce. Scania w swoich jednostkach napędowych wykorzystuje technologię EGR polegająca na recyrkulacji schłodzonych spalin.

Zobacz: Kalendarz Scania 2006: Najtrudniejsze drogi świata  

Technologia EGR stosowana jest we wszystkich pięcio- i sześciocylindrowych silnikach Scani spełniających normy Euro 4. W przypadku mocniejszych motorów posiadających osiem cylindrów Scania stosuje odmienny system SCR polegający na selektywnej redukcji katalitycznej.

W czwartym kwartale ubiegłego roku szwedzki producent wprowadził do sprzedaży jednostki zgodne z normą Euro 5, zaś z początkiem 2006 roku w ofercie pojawiły się dodatkowo silniki 9-litrowe wyposażone w 5 cylindrów, które wykorzystywane będą głównie w autobusach miejskich.

Czytaj także:

Ekologiczna Scania w Słupsku 2006-02-14

Większa produkcja w słupskiej Scanii 2006-02-13

Scania Test Tour 2006 2006-01-20
Tematy w artykule: Scania

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?