mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania obniża produkcję autobusów w Polsce

Scania obniża produkcję autobusów w Polsce

Z powodu słabnącego popytu na autobusy do transportu publicznego, Scania Production Słupsk przeprowadziła redukcję zatrudnienia w fabryce o 142 etaty. W porozumieniu ze związkami zawodowymi firma opracowała programy wsparcia dla osób dotkniętych zwolnieniami - takie jak możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę czy odprawy finansowe.

Scania obniża produkcję autobusów w Polsce
Nowy Nissan z oznaczeniem Z, następca 370Z pojawi się w roku 2015. Koncepcyjna wersja zostanie zaprezentowana prawdopodobnie podczas targów Detroit w 2014 roku. Szef projektantów Nissana zdradził w wywiadzie udzielonym serwisowi Inside Line, że prace nad nową "zetką" są w początkowej fazie.

Nissan 370 Z nie zrobił takiej furory jak jego poprzednik, który odniósł sukces zarówno w Japonii, jak i na rynku amerykańskim i europejskim. Nakamura uważa, że nowy model musi zadebiutować "z mocniejszym uderzeniem". Zdradził również, że następca 370 Z musi być tych samych rozmiarów co obecny model. Będzie jednak bardziej smuklejszy i lżejszy. Co ciekawe redukcja masy pociągnie za sobą zmianę w jednostce napędowej, którą dotknie downsizing. Możliwe, że zamiast silnika V6 o pojemności 3.5 litra pod maskę trafi jednostka czterocylindrowa z turbodoładowaniem.

Obecna generacja Nissana Z dzieli płytę podłogową z Infiniti G Coupe oraz G sedanem jak i Infiniti FX. Nie oznacza to jednak, że będzie tak dalej, gdyż niedawne rozpoczęcie współpracy Nissana z koncernem Daimler może skutkować przeszczepieniem organów z Mercedesa do Nissana Z.
 

Podobne wiadomości:

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.