mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania obniża produkcję autobusów w Polsce

Scania obniża produkcję autobusów w Polsce

Z powodu słabnącego popytu na autobusy do transportu publicznego, Scania Production Słupsk przeprowadziła redukcję zatrudnienia w fabryce o 142 etaty. W porozumieniu ze związkami zawodowymi firma opracowała programy wsparcia dla osób dotkniętych zwolnieniami - takie jak możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę czy odprawy finansowe.

Scania obniża produkcję autobusów w Polsce
Nowy Nissan z oznaczeniem Z, następca 370Z pojawi się w roku 2015. Koncepcyjna wersja zostanie zaprezentowana prawdopodobnie podczas targów Detroit w 2014 roku. Szef projektantów Nissana zdradził w wywiadzie udzielonym serwisowi Inside Line, że prace nad nową "zetką" są w początkowej fazie.

Nissan 370 Z nie zrobił takiej furory jak jego poprzednik, który odniósł sukces zarówno w Japonii, jak i na rynku amerykańskim i europejskim. Nakamura uważa, że nowy model musi zadebiutować "z mocniejszym uderzeniem". Zdradził również, że następca 370 Z musi być tych samych rozmiarów co obecny model. Będzie jednak bardziej smuklejszy i lżejszy. Co ciekawe redukcja masy pociągnie za sobą zmianę w jednostce napędowej, którą dotknie downsizing. Możliwe, że zamiast silnika V6 o pojemności 3.5 litra pod maskę trafi jednostka czterocylindrowa z turbodoładowaniem.

Obecna generacja Nissana Z dzieli płytę podłogową z Infiniti G Coupe oraz G sedanem jak i Infiniti FX. Nie oznacza to jednak, że będzie tak dalej, gdyż niedawne rozpoczęcie współpracy Nissana z koncernem Daimler może skutkować przeszczepieniem organów z Mercedesa do Nissana Z.
 

Podobne wiadomości:

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando