mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania otwiera przedstawicielstwo w Japonii

Scania otwiera przedstawicielstwo w Japonii

Scania założyła spółkę handlowo-serwisową w Japonii. Oznacza to konieczność zmiany charakteru współpracy Scania z japońskim producentem samochodów ciężarowych i autobusów, firmą Hino.

Scania otwiera przedstawicielstwo w Japonii
– „Mimo że wymiana wiedzy na poziome strategicznym między nami a Hino, z jaką mieliśmy do czynienia przez ostatnie trzy lata, przyniosła wiele korzyści, np. w dziedzinie emisji spalin i techniki hybrydowej, wspólnie postanowiliśmy ograniczyć naszą dalszą współpracę do modelu klient-dostawca” – mówi Martin Lundstedt, dyrektor działu Franchise and Factory Sales w Scania.

W ramach nowego modelu, Scania przy wsparciu firmy Hino – pozostanie dystrybutorem samochodów ciężarowych Hino o średniej ładowności na obszarze Korei Południowej. Od 2007 r. Scania Korea Ltd. dostarczyła blisko 1000 pojazdów Hino.
Z kolei w Japonii, Hino – wspierane przez Scania – zachowa odpowiedzialność za dostawy części zamiennych i usług serwisowych dla około 400 ciągników siodłowych Scania, jakie firma ta sprzedała na tym rynku w latach 2003–2010.
W związku z powołaniem do życia własnej filii handlowej i serwisowej w Japonii, Scania początkowo skoncentruje się na zintensyfikowaniu sprzedaży pojazdów w segmentach niszowych, w tym segmencie pojazdów o największej dopuszczalnej masie całkowitej.

– „W krótkiej perspektywie największy potencjał mamy w sprzedaży pojazdów specjalnych, takich jak ciągniki dla ciężkiego transportu drogowego. Oferta japońskich producentów w tym segmencie pojazdów jest mocno ograniczona. Za pośrednictwem własnej organizacji i jej rozległej wiedzy o modułowym systemie produktów Scania, jesteśmy w stanie oferować pojazdy specjalne, dostosowane do specyfiki japońskiego rynku” – mówi Sol Bong Chai, dyrektor zarządzający Scania Japan Ltd.

Osłabienie japońskiej infrastruktury, będące następstwem katastrofalnego tsunami, spowodowało gwałtowny wzrost zapotrzebowania na rezerwowe zespoły prądotwórcze, a także maszyny potrzebne przy odbudowie obszarów dotkniętych katastrofą.
– „Już teraz istnieje duży potencjał sprzedaży silników przemysłowych Scania dla tych zastosowań” – konkluduje Sol Bong Chai.
Tematy w artykule: Scania ciężarowe dostawcze

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.