mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania otwiera przedstawicielstwo w Japonii

Scania otwiera przedstawicielstwo w Japonii

Scania założyła spółkę handlowo-serwisową w Japonii. Oznacza to konieczność zmiany charakteru współpracy Scania z japońskim producentem samochodów ciężarowych i autobusów, firmą Hino.

Scania otwiera przedstawicielstwo w Japonii
– „Mimo że wymiana wiedzy na poziome strategicznym między nami a Hino, z jaką mieliśmy do czynienia przez ostatnie trzy lata, przyniosła wiele korzyści, np. w dziedzinie emisji spalin i techniki hybrydowej, wspólnie postanowiliśmy ograniczyć naszą dalszą współpracę do modelu klient-dostawca” – mówi Martin Lundstedt, dyrektor działu Franchise and Factory Sales w Scania.

W ramach nowego modelu, Scania przy wsparciu firmy Hino – pozostanie dystrybutorem samochodów ciężarowych Hino o średniej ładowności na obszarze Korei Południowej. Od 2007 r. Scania Korea Ltd. dostarczyła blisko 1000 pojazdów Hino.
Z kolei w Japonii, Hino – wspierane przez Scania – zachowa odpowiedzialność za dostawy części zamiennych i usług serwisowych dla około 400 ciągników siodłowych Scania, jakie firma ta sprzedała na tym rynku w latach 2003–2010.
W związku z powołaniem do życia własnej filii handlowej i serwisowej w Japonii, Scania początkowo skoncentruje się na zintensyfikowaniu sprzedaży pojazdów w segmentach niszowych, w tym segmencie pojazdów o największej dopuszczalnej masie całkowitej.

– „W krótkiej perspektywie największy potencjał mamy w sprzedaży pojazdów specjalnych, takich jak ciągniki dla ciężkiego transportu drogowego. Oferta japońskich producentów w tym segmencie pojazdów jest mocno ograniczona. Za pośrednictwem własnej organizacji i jej rozległej wiedzy o modułowym systemie produktów Scania, jesteśmy w stanie oferować pojazdy specjalne, dostosowane do specyfiki japońskiego rynku” – mówi Sol Bong Chai, dyrektor zarządzający Scania Japan Ltd.

Osłabienie japońskiej infrastruktury, będące następstwem katastrofalnego tsunami, spowodowało gwałtowny wzrost zapotrzebowania na rezerwowe zespoły prądotwórcze, a także maszyny potrzebne przy odbudowie obszarów dotkniętych katastrofą.
– „Już teraz istnieje duży potencjał sprzedaży silników przemysłowych Scania dla tych zastosowań” – konkluduje Sol Bong Chai.
Tematy w artykule: Scania ciężarowe dostawcze

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando