mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a

Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a

Szwedzki producent pojazdów użytkowych, Scania odrzucił wartą 10,3 mld euro ofertę przejęcia marki przez niemiecki koncern MAN. Zdaniem szefostwa Scanii propozycja złożona przez Niemców nie odwzorowywała prawdziwej wartości firmy.

Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a
Oficjalną decyzję w tej sprawie kierownictwo marki Scania podało do publicznej wiadomości w ubiegły piątek (24.11.). Niemiecki koncern MAN od kilkunastu tygodni sukcesywnie zabiega o przejęcie pakietu akcji szwedzkiego producenta, a ten za każdym razem odrzuca ofertę.

Jak donosi niemieckie wydanie gazety „Financial Times” ostatnia oferta MAN-a warta była 10,3 mld euro. Zgodnie z umową oferta ta ważna jest do 11. grudnia br., dlatego Niemcy mają nadzieję na wznowienie rozmów i w konsekwencji przejęcie udziałów w Scanii.

Istotną rolę w przypadku kolejnych prób przejęcia prowadzonych przez MAN może odegrać Volkswagen, który jest drugim co do wielkości akcjonariuszem Scani. Na ostatnim posiedzeniu zarządu, które odbyło się właśnie w piątek (24.11. br.) szefowie Volkswagena zapowiedzieli, że sprzedaż akcji marki Scania wchodzi w grę wówczas, kiedy MAN uprzednio zdoła przejąć pakiet 20,01 % akcji od głównego monachijskiego inwestora Scanii. 

Czytaj także:

Volkswagen kupuje MAN 2006-10-05

VW blokuje przejęcie Scani 2006-09-27

Scania w rękach MAN`a? 2006-09-14
Tematy w artykule: MAN Scania

Podobne wiadomości:

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini nie zrezygnuje z V12!
Lamborghini nie zrezygnuje z V12!
Coraz więcej producentów ulega modzie na downsizing, zmniejszając liczbę cylindrów i dokładając turbodoładowanie. Lamborghini jest jednym z ostatnich producentów, którzy opierają się trendom, przynajmniej w kwestii flagowego modelu.
Odgadnij model Odgadnij model