mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania rzuca wyzwanie kierowcom

Scania rzuca wyzwanie kierowcom

W 2012 roku po raz piąty z rzędu wystartuje największy na świecie konkurs kierowców samochodów ciężarowych – umiejętności uczestników ponownie zostaną wystawione na próbę.

Scania rzuca wyzwanie kierowcom
Dotychczas w Konkursie Kierowców Scania wzięło udział ponad 100 000 kierowców samochodów ciężarowych z całego świata, co czyni z niego największe na świecie tego typu przedsięwzięcie.
Piąta edycja, zaplanowana na rok 2012, odbędzie się w ponad 40 krajach. Ekonomiczna i bezpieczna jazda,  praktyczny sprawdzian umiejętności na placu manewrowym, a także wiedza na temat technik mocowania ładunków to zaledwie część zadań, z jakimi będą musieli poradzić sobie kierowcy, by odnieść sukces w Konkursie.
„Celem Konkursu jest zwiększenie zainteresowania, a w konsekwencji przyciągnięcie jak największej liczby kierowców, których zawód stał się w ostatnich latach niezwykle wymagającą profesją” – mówi Erik Ljungberg, wiceprezes Scania Corporate Relations. „Przygotowując się do Konkursu, kierowcy doskonalą swoje umiejętności, w wyniku czego wzrasta poziom bezpieczeństwa na drogach i maleje negatywny wpływ transportu na środowisko naturalne”.

Z raportu Parlamentu Europejskiego pt. „Shortage of Qualified Personnel in Road Freight Transport” (‘Niedobór wykwalifikowanego personelu w branży trasportu drogowego’), wynika, że w ciągu następnych kilku lat zapotrzebowanie na wykwalifikowanych kierowców zawodowych będzie się utrzymywało na wysokim poziomie. Raport proponuje szereg sposobów rozwiązania tego problemu, takich jak poprawa wizerunku branży oraz zwiększanie umiejętności i kwalifikacji kierowców.
Poszukiwania najlepszego na świecie kierowcy samochodu ciężarowego rozpoczną się w grudniu tego roku, gdy kandydaci z całego świata zostaną zaproszeni do zgłaszania się do Konkursu Kierowców Scania 2012.

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.