mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania składa kontrofertę MAN

Scania składa kontrofertę MAN

Negocjacji na linii Scania-MAN ciąg dalszy. Po odrzuceniu oferty niemieckiego koncernu, szwedzka Scania przedłożyła propozycję nowej umowy o możliwości jej przejęcia przez MAN.

Scania składa kontrofertę MAN
Jak donoszą zagraniczne media Scania zaproponowała nowe warunki przejęcia pakietu jej akcji. Szwedzki producent pojazdów użytkowych oczekuje 12,1 mld euro od MAN jeśli miałoby dojść do ewentualnego przejęcia firmy przez Niemców. Tym samym Scania podniosła dotychczasową ofertę złożoną przez MAN kilka tygodniu temu o 1,8 mld euro. Jak na razie jednak ani Scania, ani MAN nie komentują tych doniesień prasowych.

Wszystkie dotychczasowe oferty przejęcia Scania skrupulatnie odrzucała, uznając, że oferowana kwota pieniędzy jest zbyt niska. Po analizie planów ewentualnej współpracy Szwedzi stwierdzili również, że korzyści płynące ze współpracy nie byłyby wymierne dla obu stron.

Wygląda jednak na to iż z upływem kolejnych dni Scania zaczyna coraz mocniej przysłuchiwać się ofercie MAN. Świadczyć może o tym sam fakt podjęcia negocjacji w sprawie kwoty za jaką możliwe jest przejęcie firmy przez Niemców.

Czytaj także:

Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a 2006-11-27
Tematy w artykule: MAN Scania

Podobne wiadomości:

Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a

Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a

Aktualności 2006-11-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.