mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania sprawdza młodych

Scania sprawdza młodych

Scania zaprasza młodych kierowców do udziału w europejskim konkursie Young European Truck Driver 2007. Młodzi kierowcy ciężarówek z całej Europy po raz kolejny będą mieli świetną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności - i wygrania własnej ciężarówki - w popularnym konkursie Young European Truck Driver.

Scania sprawdza młodych

Konkurs Young European Truck Driver odbędzie się już po raz trzeci. Poprzednie edycje były przeprowadzone w latach 2003 i 2005. YETD 2007 będzie największą spośród dotychczasowych imprez. Wezmą w nim udział kierowcy z całej Unii Europejskiej, a także z Bułgarii, Norwegii, Szwajcarii i Turcji.

Konkurs przeznaczony jest dla zawodowych kierowców pojazdów ciężarowych z całej Europy, urodzonych w roku 1972 lub później. Wezmą oni udział w regionalnych eliminacjach konkursowych, a następnie w finałach krajowych. Polski finał odbędzie się w dniu 1 września 2007r. w Gdańsku. Najlepsi kierowcy z poszczególnych krajów spotkają się w finale europejskim, który odbędzie się w dniach 21-22 września 2007r. w Szwecji. Nagrodą dla najlepszego europejskiego kierowcy jest nowa Scania R o wartości ponad 100.000 Euro.

Pierwszy konkurs YETD 2003 wygrał Michele Sandri z Włoch, a zwycięzcą ostatniego konkursu - YETD 2005 - został 28-letni Belg, Laurens D'Huyvetter, który był również w czołówce YETD 2003 jako zdobywca drugiego miejsca. W 2003 roku w Polsce triumfował Tomasz Załucki, natomiast reprezentantem naszego kraju w finale YETD 2005 był Marek Szerenos.

Polskie eliminacje regionalne zostaną przeprowadzone w 11 miastach: 12 maja Szczecin, Gdańsk;19 maja Poznań, Włocławek; 26 maja Wrocław, Łódź; 2 czerwca Kraków, Warszawa; 16 czerwca Katowice, Białystok i 23 czerwca Lublin. Finał krajowy odbędzie się 1 września w Gdańsku z kolei finał europejski w dniach 21-22 września w Szwecji.

Tematy w artykule: Scania

Podobne wiadomości:

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.