mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania szkoli

Scania szkoli

Scania Production Słupsk SA produkcjąc autobusy i samochody ciężarowe stawia na profesjonalne wykonanie pojazdów. Aby zapewnić załodze możliwość stałego poszerzania swoich kwalifikacji, zarząd firmy organizuje różnego rodzaju szkolenia. Na prawie 700 osób zatrudnionych w zakładzieScania Production w Słupsku w ciągu ostatnich 12 miesięcy przeprowadzono w sumie 40 różnego rodzaju szkoleń.

Scania szkoli

Szkolenia w firmie dzielą się na dwie kategorie: wewnętrzne, przeprowadzane przez osoby zatrudnione w Scania Production, oraz prowadzone na wniosek SPS przez firmy z zewnątrz. Tematyka szkoleń odpowiadała zakresowi wykonywanej pracy oraz tematom niezwiązanym z powierzonymi obowiązkami, np. z zakresu ergonomii pracy.

Firma pokrywa koszty związane z uzupełnianiem wykształcenia. Warunkiem koniecznym do uzyskania zgody na dofinansowanie nauki jest obranie kierunku nauczania zgodnego z wymaganiami Scania Production. Decyzje o dofinansowaniu nauki są podejmowane przez menedżerów działów, do których dany pracownik należy, lub przez dyrekcję. Każda osoba zatrudniona w SPS może również zostać poproszona przez kierownictwo firmy o podjęcie nauki na określonym kierunku i uczelni, wówczas firma pokrywa 100% kosztów nauki.

W swojej historii spółka kilkakrotnie oferowała praktyki i staże dla studentów uczelni wyższych. Kryterium doboru praktykantów obejmuje zgodność kierunku studiów kandydata z aktualnymi wymaganiami firmy. W bieżącym roku praktyki odbyło 8 osób, a 3 z nich zostały zatrudnione na etatach. W najbliższych latach liczba ta może się zwiększyć ponieważ firma planujemy znaczny wzrost produkcji, a co za tym idzie zwiększenie zatrudnienia.

Przeczytaj także:

Pierwszy w Polsce autobus na etanol (2006-11-07)

Większa produkcja w słupskiej Scanii (2006-02-13)

Scania na ulicach Paryża (2005-10-28)

 

 


Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.