mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania szkoli

Scania szkoli

Scania Production Słupsk SA produkcjąc autobusy i samochody ciężarowe stawia na profesjonalne wykonanie pojazdów. Aby zapewnić załodze możliwość stałego poszerzania swoich kwalifikacji, zarząd firmy organizuje różnego rodzaju szkolenia. Na prawie 700 osób zatrudnionych w zakładzieScania Production w Słupsku w ciągu ostatnich 12 miesięcy przeprowadzono w sumie 40 różnego rodzaju szkoleń.

Scania szkoli

Szkolenia w firmie dzielą się na dwie kategorie: wewnętrzne, przeprowadzane przez osoby zatrudnione w Scania Production, oraz prowadzone na wniosek SPS przez firmy z zewnątrz. Tematyka szkoleń odpowiadała zakresowi wykonywanej pracy oraz tematom niezwiązanym z powierzonymi obowiązkami, np. z zakresu ergonomii pracy.

Firma pokrywa koszty związane z uzupełnianiem wykształcenia. Warunkiem koniecznym do uzyskania zgody na dofinansowanie nauki jest obranie kierunku nauczania zgodnego z wymaganiami Scania Production. Decyzje o dofinansowaniu nauki są podejmowane przez menedżerów działów, do których dany pracownik należy, lub przez dyrekcję. Każda osoba zatrudniona w SPS może również zostać poproszona przez kierownictwo firmy o podjęcie nauki na określonym kierunku i uczelni, wówczas firma pokrywa 100% kosztów nauki.

W swojej historii spółka kilkakrotnie oferowała praktyki i staże dla studentów uczelni wyższych. Kryterium doboru praktykantów obejmuje zgodność kierunku studiów kandydata z aktualnymi wymaganiami firmy. W bieżącym roku praktyki odbyło 8 osób, a 3 z nich zostały zatrudnione na etatach. W najbliższych latach liczba ta może się zwiększyć ponieważ firma planujemy znaczny wzrost produkcji, a co za tym idzie zwiększenie zatrudnienia.

Przeczytaj także:

Pierwszy w Polsce autobus na etanol (2006-11-07)

Większa produkcja w słupskiej Scanii (2006-02-13)

Scania na ulicach Paryża (2005-10-28)

 

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
GDDKiA poinformowała w środę o dużym zainteresowaniu biur projektowych odcinkiem Via Carpatia pomiędzy Lublinem a Lubartowem. Aż 11 firm stanęło jest zainteresowanych opracowaniem koncepcji programowej 24-kilometrowego fragmentu trasy S19.