mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania w Indiach

Scania w Indiach

Scania zaczyna inwestować w sprzedaż w kolejnych segmentach indyjskiego rynku. Inwestycje te dotyczą samochodów ciężarowych, autobusów miejskich i autokarów, a także silników przemysłowych i morskich. W tym celu powołano do życia nową firmę: Scania Commercial Vehicles India.

Scania w Indiach
Czynnikami, które stanęły u podstaw decyzji Scania o wzmocnieniu swojej obecności na indyjskim rynku były: utrzymujący się wzrost gospodarczy, wzrost eksportu oraz rozwój sieci drogowej i systemów logistycznych. Scania Commercial Vehicles India przystąpiła do organizacji krajowego centrum zabudowy i doposażania pojazdów, a także magazynu części. W drugiej połowie 2011 r. Scania udostępni niewielką liczbę autobusów i samochodów ciężarowych do testowania przez wybranych klientów z interesujących firmę segmentów rynku.

 - Istnieje potencjał do rozszerzenia naszej dotychczasowej oferty samochodów ciężarowych dla przemysłu wydobywczego oraz w innych sektorach, takich jak budownictwo czy transport ciężki. Jeżeli chodzi o autobusy, dostrzegamy potencjał dla sprzedaży autobusów zarówno miejskich, jak i dalekobieżnych. L&T nadal będzie odgrywała ważną rolę w zakresie sprzedaży i serwisu Scania w indyjskim sektorze maszyn budowlanych. Nasza formalna obecność wzmocni również pozycję L&T, ponieważ Klienci tej firmy skorzystają na szerszej gamie dostępnych modeli, krótszych czasach dostawy i większej dostępności usług serwisowych. To krok niezbędny dla zwiększenia sprzedaży pojazdów i silników -  mówi  Henrik Fagrenius,  dyrektor zarządzający firmy.

Ciężkie górnicze wywrotki Scania trafiły do Indii w 2007 r., dzięki firmie Larsen & Toubro (L&T), która z sukcesem wypromowała produkty Scania w branży wydobywczej, a obecnie prowadzi dziesięć stacji obsługi Scania na terenie kopalni w różnych zakątkach kraju.

- W dłuższej perspektywie Indie staną się kluczowym rynkiem dla Scania. Obecnie wykonujemy nowy, ważny krok, wchodząc mocniej na rynek, i mamy nadzieję na rozwój  wspólnie z naszym partnerem L&T.  Istnieje zapotrzebowanie na pojazdy i silniki o wysokiej jakości o osiągach, z których Scania jest znana. W ciągu następnych pięciu lat spodziewamy się osiągnąć roczną sprzedaż na poziomie 2000 samochodów ciężarowych, 1000 autobusów i 1500 silników. - konkluduje  Martin Lundstedt, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Scania.

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.