mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania w Kortrijk

Scania w Kortrijk

Na swoim stoisku na targach Busworld 2011, w belgijskim Kortrijk Scania prezentowała cztery pojazdy - Citywide LF i LE, OmniExpress 3.20 oraz Touring HD.

Scania w Kortrijk

Ekspozycja podkreśla kompleksowy charakter oferty Scania, obejmującej kompletne autobusy, a także pełną obsługę klientów w zakresie części zamiennych i usług serwisowych dostosowanych do indywidualnych wymagań.

Scania Citywide LF oraz LE – nowy typoszereg autobusów miejskich i podmiejskich
Scania Citywide to nowy typoszereg autobusów niskopodłogowych i niskowejściowych o charakterystycznym, „sympatycznym” wyglądzie, a przez to bez trudu rozpoznawalnych w miejskim otoczeniu. Wnętrzu nadano ciepły, przyjazny dla pasażerów charakter. Kierowcy mogą cieszyć się nowoczesnym, ergonomicznym stanowiskiem pracy. W opcji jest dostępna regulowana deska rozdzielcza, zgodna z niemieckimi normami. Do wyboru są silniki zasilane olejem napędowym, biodieslem, gazem, biogazem lub etanolem. Nadwozia autobusów wykonano w całości z aluminium, w celu obniżenia masy i ułatwienia recyklingu.

Scania OmniExpress 3.20 – dwuzadaniowy autokar klasy II o dużej łatwości adaptacji do różnych potrzeb
Scania OmniExpress 3.20 konkuruje na rozwijającym się rynku krótko- i średniodystansowych przewozów regularnych w Europie. Ten dwu- lub trzy osiowy autobus spełnia wymagania praktycznie każdego operatora, ponieważ występuje w kilku wersjach różniących się długością całkowitą, od 11 do 14,9 m, mieści do 67 pasażerów i jest dostępny w około 30 różnych wariantach układu wnętrza. Jest napędzany silnikami spełniającymi normę emisji spalin EEV lub Euro 5, o mocy od 230 aż do 440 KM. Mogą to być także silniki zasilane paliwami alternatywnymi: biodieslem lub – po raz pierwszy w tej klasie pojazdów – etanolem. Specyfikacja spełniająca założenia „koncepcji Ecolution by Scania” zapewnia znaczną redukcję emisji CO2, co pozwala operatorom promować ich proekologiczne zaangażowanie.

Scania Touring HD – dwu- lub trzyosiowy autokar o pionierskiej stylistyce
Wysokopokładowe autokary Scania Touring, dwu- i trzyosiowe, zapoczątkowały nową generację autobusów Scania. Po raz pierwszy zostały publicznie zaprezentowane na wystawie Busworld w 2009 r. Ten zaprojektowany przez Scania i produkowany według najsurowszych standardów we współpracy z firmą Higer z Szanghaju, w Chinach, autobus stanowi jeden z fundamentów strategii rozwoju Scania. Dostęp do części zamiennych i serwisu jest zapewniany poprzez sieć handlową i serwisową Scania.


Podobne wiadomości:

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.