mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania w rękach MAN`a?

Scania w rękach MAN`a?

Producent samochodów ciężarowych MAN zamierza wchłonąć szwedzkiego rywala, firmę Scania. Tym posunięciem zamierza zostać liderem europejskiego rynku, aby w następnej kolejności stanąć oko w oko z globalnymi rywalami.

Scania w rękach MAN`a?

Podczas konferencji prasowej przedstawiciel firmy MAN poinformował o tym, że producent zamierza stworzyć z tych dwóch marek europejskiego lidera w biznesie ciężarowym, tworząc platformę z przynoszącym zyski wzrostem. Nieoficjalne źródła mówią o tym, że MAN zdobył przychylność kluczowych udziałowców Scanii za kwotę, którą analitycy oceniają nawet na poziomie 12 miliardów euro.

Każda ewentualna transakcja dotyczyć będzie także Volkswagen AG, który ma w swoim posiadaniu 34 procent praw do decydowania o losach Scanii. Drugim ważnym udziałowcem jest Investor, firma holdingowa należąca do szwedzkiej rodziny Wallenberg, posiadająca 19 procent udziałów skandynawskiej marki. W przeciągu następnych paru dni okaże się z pewnością, czy Scania i MAN wejdą w końcową fazę rozmów.

Volkswagen, największy europejski producent samochodów nie chciał skomentować zwiększonego zainteresowania marką Scanią przez MAN `a. Jednakże dodał, że nie było mowy o jakiejkolwiek konkretnej kwocie, lecz potwierdził, że w grę wchodzić może jakaś inwestycja z udziałem Scanii. Volkswagen w niedalekiej przyszłości zamierza bowiem brać bardzo aktywny udział w rynku samochodów ciężarowych.

Jak na razie MAN jest trzecim co do wielkości europejskim producentem samochodów ciężarowych, natomiast Scania zajmuję pozycję o jeden stopień niższą i jest na czwartym miejscu w rankingu. Liderami są Volvo oraz DaimlerChrysler.

Czytaj także:

Nowości do MANa i Scanii  (2006-08-07)

Scania: Centrum Części Używanych  (2006-04-13)

Tematy w artykule: MAN Scania

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Komentuj:

~KOCHAM TOPLINE 2006-10-27

Boże to bez Sensu kurcze nie ma co ja chce też jeżdzić scanią nienie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała raport, który proponuje rozwiązania zmniejszające liczbę wypadków drogowych w Polsce. Chodzi o możliwość taryfikacji ubezpieczenia OC w oparciu o mandaty i punkty karne.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic