mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania w rękach MAN`a?

Scania w rękach MAN`a?

Producent samochodów ciężarowych MAN zamierza wchłonąć szwedzkiego rywala, firmę Scania. Tym posunięciem zamierza zostać liderem europejskiego rynku, aby w następnej kolejności stanąć oko w oko z globalnymi rywalami.

Scania w rękach MAN`a?

Podczas konferencji prasowej przedstawiciel firmy MAN poinformował o tym, że producent zamierza stworzyć z tych dwóch marek europejskiego lidera w biznesie ciężarowym, tworząc platformę z przynoszącym zyski wzrostem. Nieoficjalne źródła mówią o tym, że MAN zdobył przychylność kluczowych udziałowców Scanii za kwotę, którą analitycy oceniają nawet na poziomie 12 miliardów euro.

Każda ewentualna transakcja dotyczyć będzie także Volkswagen AG, który ma w swoim posiadaniu 34 procent praw do decydowania o losach Scanii. Drugim ważnym udziałowcem jest Investor, firma holdingowa należąca do szwedzkiej rodziny Wallenberg, posiadająca 19 procent udziałów skandynawskiej marki. W przeciągu następnych paru dni okaże się z pewnością, czy Scania i MAN wejdą w końcową fazę rozmów.

Volkswagen, największy europejski producent samochodów nie chciał skomentować zwiększonego zainteresowania marką Scanią przez MAN `a. Jednakże dodał, że nie było mowy o jakiejkolwiek konkretnej kwocie, lecz potwierdził, że w grę wchodzić może jakaś inwestycja z udziałem Scanii. Volkswagen w niedalekiej przyszłości zamierza bowiem brać bardzo aktywny udział w rynku samochodów ciężarowych.

Jak na razie MAN jest trzecim co do wielkości europejskim producentem samochodów ciężarowych, natomiast Scania zajmuję pozycję o jeden stopień niższą i jest na czwartym miejscu w rankingu. Liderami są Volvo oraz DaimlerChrysler.

Czytaj także:

Nowości do MANa i Scanii  (2006-08-07)

Scania: Centrum Części Używanych  (2006-04-13)

Tematy w artykule: MAN Scania

Podobne wiadomości:

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

~KOCHAM TOPLINE 2006-10-27

Boże to bez Sensu kurcze nie ma co ja chce też jeżdzić scanią nienie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.