mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania wprowadza system ekologicznej jazdy

Scania wprowadza system ekologicznej jazdy

Scania opracowała nowy system, który przekazuje kierowcy na bieżąco dane umożliwiające optymalizację stylu jazdy i pozwala oszczędzić nawet do 10% paliwa.

Scania wprowadza system ekologicznej jazdy

Scania Driver Support, bo taką nazwę nosi nowy testowany w Wielkiej Brytanii system, skonstruowano w celu redukcji kosztów przy jednoczesnym ograniczeniu emisji CO2. Przy przebiegu 200.000 km rocznie, ma pozwolić na oszczędzenie nawet 6000 funtów oraz zmniejszeniu emisja CO2 o 16 ton. Scania Driver Support ma wpływać przede wszystkim na styl jazdy kierowców. Podając im informacje dotyczące wszystkich bieżących aspektów jazdy, ma im uświadamiać popełniane błędy i sugerować sposoby ich korekty.
System pomaga kierowcy prowadzić pojazd możliwie jak najbezpieczniej. Scania Driver Support monitoruje sposób jazdy poprzez analizę w czasie rzeczywistym danych ze wszystkich układów elektronicznych pojazdu. Dzięki nim jest w stanie ocenić skuteczność i efektywność jazdy oraz udzielić stosownych porad kierowcy, które pozwolą wyeliminować ew. błędy i niedociągnięcia.

Scania pracowała na nowym systemem w oparciu o doświadczenie kierowców zawodowych. Jak wykazały testy, dzięki poradom przekazywanym w czasie jazdy przez system Scania Driver Support, nawet mało doświadczony kierowca jest w stanie ograniczyć zużycie paliwa o 10%. Równocześnie za sprawą bardziej zrównoważonego stylu jazdy, zmniejszeniu uległy różnice w spalaniu występujące przypadku tego samego kierowcy prowadzącego pojazd- z 15-20% do ok. 5%.


Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Bezpieczna jazda 2016-04-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.