mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania wygrała prestiżowy konkurs 1.000 punktów

Scania wygrała prestiżowy konkurs 1.000 punktów

Scania zdobyła pierwsze miejsce w prestiżowym teście porównawczym "1.000-Point Test 2008" organizowanym przez kilka europejskich magazynów branżowych.

Scania wygrała prestiżowy konkurs 1.000 punktów
1000-Point Test (Test Tysiąca Punktów) to jeden z największych testów porównawczych samochodów ciężarowych w Europie. Jest organizowany przez niemieckie wydawnictwo ETM Verlag, do którego należą tytuły takie jak Lastauto Omnibus i Fernfahrer, we współpracy z hiszpańskim Transporte Mundial, brytyjskim Commercial Motor i holenderskim Truckstar.

Podobnie jak w poprzednich latach, test zorganizowano na 155-kilometrowej trasie w okolicy Hunsrück, w południowo-zachodnich Niemczech, w górzystej scenerii doliny Mozeli. Tym razem przetestowano ciągniki siodłowe z silnikami o mocy 550 KM (+-10KM) wyposażone w największą dostępną kabinę.

Scania R 560 Topline zmierzyła się z rywalami takimi jak: Mercedes Actros 1855 (550 KM), Iveco Stralis 560 i MAN TGX (540 KM). Volvo nie przystąpiło do tegorocznej edycji testu, zaś Renault i DAF nie dysponują silnikami o mocy większej niż, odpowiednio, 500 i 510 KM. Do pojedynku stanęły dwie 16-litrowe widlaste "ósemki" (Scania i Mercedes) i dwie rzędowe "szóstki" o pojemnościach skokowych 12,4 (MAN) i 12,9 l (Iveco).
Tematy w artykule: Scania

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.