mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania zwiększa produkcję silników

Scania zwiększa produkcję silników

Światowy lider w dziedzinie produkcji pojazdów ciężarowych (pow. 16t DMC), szwedzka firma Scania, zamierza nabyć fabrykę GM Powertrain i w ten sposób zwiększyć zdolności produkcyjne w zakresie produkcji silników.

Scania zwiększa produkcję silników

Scania oraz GM Powertrain podpisały już list intencyjny dotyczący zakupu frabryki w szwedzkiej miejscowości Södertälje. Pozyskanie nowego zakładu pozwoli koncernowi Scania na zwiększenie ilości wytwarzanych elementów silnikowych oraz na podjęcie produkcji systemów wtryskowych. Dzięki temu możliwe stanie się zwiększenie rocznej produkcji do 100 tys. pojazdów do 2010 r. Co ważne, nowy zakłada jest położony w niedalekiej odległości od głównych zakładów Scania.
 
Scania zaoferuje zatrudnienie wszystkim dotychczasowym pracownikom GM Powertrain, dzięki czemu wzbogaci się o nowych specjalistów z dużym doświadczeniem w produkcji silników.
 
Produkcja w nowych obiektach fabryki ruszy już w 2009 roku. Obejmie ona wyrób elementów silnikowych oraz wtryskiwaczy wysokociśnieniowych (XPI) nowej generacji, które zastąpią obecnie stosowany układ Scania HPI wytwarzany wspólnie z amerykańskim producentem silników Cummins. Nowe jednostki będą spełniać normy czystości spalin Euro 5 i 6.
 
Czytaj także:

MAN, Scania i Volkswagen: Szykuje się alians? (2007-02-14)
 
Scania Production Słupsk: nowe zamówienia - większa produkcja (2007-02-09)

Investor naciska na Scanię (2007-02-08)

 
 

Tematy w artykule: Scania

Podobne wiadomości:

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.