mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Schowaj auto w... aucie!

Schowaj auto w... aucie!

Jak zmieścić auto w aucie? Pomysł na takie rozwiązanie ma niemiecki producent specjalnych, luksusowych mobilhome-ów Volkner Mobil , który w jednym ze swoich modeli wygospodarował przestrzeń do przewożenia np. Mercedesa SLK.

Schowaj auto w... aucie!
Mobilny dom z garażem kosztuje bagatela 855 000 euro. W zamian za tą cenę otrzymamy luksusowy pojazd w którym spokojnie może zamieszkać kilkuosobowa rodzina. Miejsce znajdzie się także dla sportowego samochodu, który gabarytami dorównuje Mercedesowi SLK, BMW Z4, MINI lub Peugeotowi 206 CC. Garaż dla osobówki został ukryty pod powierzchnią mieszkalną i otwierany jest przez wysunięcie się specjalnej platformy z zaparkowanym wewnątrz samochodem.

Ekstrawagancki, blisko 11-metrowy mobilhome do przewozu tak sporego ładunku został wyposażony w silnik o mocy 420 KM pochodzący od autobusu Volvo B12. Jednostka została umieszczona z tyłu pojazdu. Czym wyróżnia się jeszcze Volkner Mobil Performance? Posiada ogromny generator prądu, 720-watowe baterie słoneczne, cztery niezależne ogrzewania wnętrza, system ocieplenia wody i podłóg, podłogę wykonaną z granitu w kuchni i łazience, oświetlenie LED wewnątrz pojazdu, drewniane meble wykonane z wiśni, skórzaną kanapę i fotele w kolorze kremowym.

Nowe dzieło firmy Volkner aktualnie prezentowane jest na targach caravaningowych w niemieckim Duesseldorf. Ważna informacja dla wszystkich zainteresowanych zakupem modelu Performence. Powyższa cena (855 tys. euro) nie uwzględnia „wkładu” znajdującego się w „piwnicy”.

Czytaj także:

Mieć własne... M14 2006-08-29

Największy mobilhome świata! 2006-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.