mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Schumacher: Wracam po tytuł

Schumacher: Wracam po tytuł

Michael Schumacher wraca, by wygrać Formułę 1. Będzie najstarszym, ale i najbardziej utytułowanym kierowcą w stawce. Czy Schumacher będzie lepszy niż Hamilton czy Massa?

Schumacher: Wracam po tytuł
- Mercedes GP broni dwóch tytułów mistrzowskich. Z takim partnerem jak Mercedes-Benz naszym celem może być tylko mistrzostwo - deklaruje Michael Schumacher, który wraca na tor po trzech latach przerwy. - Nigdy nie opuściłem toru wyścigowego. Byłem zmęczony Formułą 1 w 2006 roku, ale po trzech latach przerwy odzyskałem energię i czuję się mocny - mówi Schumacher.

Michael Schumacher nie ukrywa, że do powrotu skłoniła go siła budowanego na bazie Brawn GP zespołu. - Pod koniec listopada zadzwonił do mnie Ross Brawn i pytał o mój powrót. Telefon od niego i okoliczności, w których Mercedes-Benz został właścicielem zespołu były fantastyczne - mówi Schumacher, który wie, że o tytuł nie będzie łatwo. - Wszyscy wiemy, że konkurencja jest silna, ale jestem podekscytowany powrotem - mówi Schumacher.

Już w sezonie 2009 Schumacher miał w bolidzie Ferrari zastąpić Felipe Massę, ale wtedy na przeszkodzie stanął uraz karku. - Mogę powiedzieć na 100%, że kontuzja karku nie jest już dłużej problemem. Latem było zbyt wcześnie, ale czas leczy rany - mówi Schumacher.

Konstruktorem Schumachera znów będzie Ross Brawn. Ten duet przez lata dominował w Formule 1 i znów chce tego dokonać. - Zadałem Schumacherowi pytanie czy może wrócić do poziomu, który prezentował przed odejściem. On jest najlepszym sędzią tego na co go stać. Zawsze był swoim największym krytykiem - mówi Ross Brawn, który pomysł o powrocie Schumachera podłapał latem. - Widziałem jak bardzo jest zawiedziony, że nie może wrócić do Ferrari. Widziałem ile pasji wciąż ma dla sportu - mówi Brawn.

Partnerem Schumachera będzie jego rodak Nico Rosberg. - To fantastycznie, że Schumacher wraca do Formuły 1 i będzie moim partnerem - mówi Rosberg. Gdy Rosberg podpisywał kontrakt z Mercedem nie wiedział jeszcze kto będzie jego partnerem. - Jestem pewien, że nie stracił szybkości. Jego powrót to świetna wiadomość dla całej Formuły 1 i dla wszystkich fanów - mówi Rosberg.

Jednym z głównych rywali Schumachera w walce o mistrzostwo będzie z pewnością Lewis Hamilton, który jeszcze nigdy nie rywalizował z Schumacherem. - To wspaniała wiadomość. Oglądałem jego wyścigi, gdy startowałem w wyścigach juniorskich i zawsze miałem nadzieję, że trafie do Formuły 1 gdy wciąż będzie jeździł - mówi Hamilton, który debiutował w F1 w pierwszym sezonie po odejściu Schumachera.

Pomimo, że w walce o tytuł przybył właśnie bardzo groźny rywal, Hamilton cieszy się z powrotu dawnego mistrza. - Jest legendą i życzę mu wszystkiego najlepszego - mówi Hamilton. Podobnie do tematu podchodzi Martin Whitmarsh, szef McLarena. - Myślę, że tak jak każdy fan na świecie uważam, że to fantastyczna wiadomość i już cieszę się na myśl o nadchodzącym sezonie - mówi Whitmarsh, który wierzy, że Schumacher może walczyć o mistrzostwo. - Z pewnością dobrze to przemyślał i wie, że może wygrywać. On już nie musi nic nikomu udowadniać. Całemu zespołowi Mercedes GP gratuluję i już czekam na wspaniałe wyścigi w sezonie 2010 - mówi Whitmarsh.

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej ekstremalne

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej...

Aktualności 2017-10-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.