mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Schumi zwycięzca

Schumi zwycięzca

Druga eliminacja i drugie zwycięstwo Michaela Schumachera. Na torze Sepang w Malezji Niemiec prowadził od startu do mety.

Niemiecki kierowca, choć to dopiero druga eliminacja tegorocznej edycji mistrzostw świata Formuły 1, wydaje się, że pewnie zmierza do siódmego w swojej karierze tytułu mistrzowskiego. Pewnie zwyciężył w sobotnich eliminacjach (już po raz 56. startował z pole position), a w niedzielę tylko przez moment mógł się czuć zagrożony, gdy próbował go dogonić Montoya. Na mecie przewaga Schumachera jednak była wyraźna i wyniosła ponad 5 sekund.

Jako niespodziankę należy potraktować trzecią pozycję brytyjskiego kierowcy Jensona Buttona, który w piątym roku startów w Formule 1 po raz pierwszy stanął na podium. Wyścigu nie ukończyli m.in. Ralf Schumacher (Williams-BMW) oraz Kimi Raikkonen (McLaren-Mercedes). Fin, ubiegłoroczny wicemistrz i triumfator z Malezji, nie ukończył także poprzedniej eliminacji w Melbourne.

7. Fernando Alonso (Hiszpania/Renault) 1.07,877
8. Felipe Massa (Brazylia/Sauber-Petronas) 1 okr.
9. Cristiano Da Matta (BRE/Toyota) 1 okr.
10. Christian Klien (AUT/Jaguar-Cosworth) 1 okr.