mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ścigaj się tam gdzie kierowcy WRC

Ścigaj się tam gdzie kierowcy WRC

Mikołajki Super Cup to kolejna impreza zaplanowana na ten rok przez Automobilklub Mazurski. Rywalizacja odbędzie się już 25 września na Torze Mikołajki, tym samym na którym dwa lata temu jeździli kierowcy mistrzostw świata WRC.

Ścigaj się tam gdzie kierowcy WRC
Zawody będą zorganizowane zgodnie z regulaminem RD-3L PZM. Do udziału mogą być więc dopuszczeni zawodnicy spełniający kryteria regulaminowe III ligi. Te same wymogi muszą również spełniać samochody zgłoszone do zawodów. Zaplanowano przeprowadzenie 4 odcinków specjalnych o długości 10 kilometrów. Wszystkie będą zlokalizowane na terenie Toru Mikołajki. Po zakończeniu właściwej rywalizacji 8 najlepszych załóg rozegra wyścigi finałowe o specjalną nagrodę.
 
"Gdy na początku tego roku zakładaliśmy nasz klub, postanowiliśmy, że duży nacisk będziemy kładli na popularyzację sportów motorowych w okolicach Mikołajek. Najbliższa impreza jest tego potwierdzeniem. Rajd zaliczany do III ligi jest dostępny niemal dla każdego, a kompaktowa trasa pozwala obniżyć koszty zarówno organizacji jak i udziału w imprezie. Sprzyja również kibicom, którzy przez kilka godzin w jednym, bezpiecznym miejscu będą mogli obserwować prawdziwą sportową rywalizację. Liczymy, że na starcie stanie w sumie kilkadziesiąt załóg" – mówi prezes Automobilklubu Mazurskiego Tomasz Bartoś.

Zgłoszenia do imprezy już są przyjmowane, a regulamin rajdu oraz więcej informacji można znaleźć pod adresem www.ak-mazurski.com. Sportowa rywalizacja na dobre rozpocznie się w sobotę,  25 września o godzinie 10.00. Widowiskowe finały zaplanowano na 15.30.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.