mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scirocco R-Cup na Brands Hatch

Scirocco R-Cup na Brands Hatch

Na brytyjskim torze można było podziwiać, aż czterech kierowców, którzy zapisali się na kartach historii sportu motorowego lub bardziej otarli się o Formułę 1 . Polscy kierowcy zajęli trzecie i jedenaste miejsce, a w zwyciężył Szwed - Ola Nilsson.

Johnny Herbert były kierowca zespołów Lotus, Benetton, Steward. Mark Blundell, który wziął udział w 61 wyścigach Formuły 1 startując w zespole Brabhama, Ligiera i McLarena. Trzecim legendarnym kierowcą, który może pochwalić się przygodą z F1 jest Tiff Needell, który wystąpił w 1980 roku w Belgii w zespole Ensign Cosworth. Needell brał również udział w legendarnym wyścigu w Le Mans. Współtworzył program "Top Gear”, a od 2002 roku jest współtwórcą konkurencyjnego magazynu "Fifth Gear". Czwartą "legendą" startującą w miniony weekend na torze Brands Hatch jest Mark Higins, który w latach 1997, 2005, 2006 był rajdowym mistrzem Wielkiej Brytanii, zaś w roku 2008 pracował jako kaskader w filmie "Quantum of Solace". Johnny Herbert okazał się najszybszy w klasyfikacji legend.

Klika godzin przed wyścigiem odbyły się kwalifikacje, które wygrał Jann-Hendrik Ubben z Niemiec. Adam Gładysz wywalczył dwunaste pole startowe, Mateusz Lisowski siódme. Początek wyścigu dostarczył bardzo dużo emocji, gdyż już na pierwszym okrążeniu Thomas Schöffler, startujący z trzeciej pozycji, okręcił się na trzecim zakręcie „Graham Hill Bend” i zatrzymał w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy. Jadącej za nim Maiken Rasmussen nie udało się ominąć stojącego samochodu. Po zderzeniu młoda Dunka została odwieziona profilaktycznie do szpitala, a wyścig przerwano. Restart wyścigu i na czele trójka zawodników
Ubben, Nillson i Lisowski. Szwed pod koniec wyścigu wyprzedza Niemieckiego kierowcę i nie oddaje prowadzenia do mety. W klasyfikacji generalnej prowadzi Mateusz Lisowski z dorobkiem 288 punktów, drugi jest Ola Nilsson (247 punktów). Drugi z Polaków, Adam Gładysz w klasyfikacji generalnej zajmuje szóstą lokatę z dorobkiem 175 punktów.

Mateusz Lisowski: Kwalifikacje – 7; Wyścig – 3:
„Na pierwszym okrążeniu, z siódmej pozycji awansowałem na czwartą, później wyprzedziłem kolejnego zawodnika. Zabrakło mi niestety jednego Push-to-pass (System pozwalający zawodnikowi zwiększyć moc silnika o 50 KM, aż 15 razy po 10 sekund, po aktywacji pozostaje wyłączony przez 10 sekund. - przyp. redakcji), aby wyprzedzić piątego kierowcę i dojechać do mety na drugim miejscu. Faktem jest, że na tym torze nie ma zbyt wiele miejsca do wyprzedzania. Z wyniku jestem bardzo zadowolony – siódmy wyścig i siódme podium.”


Adam Gładysz: Kwalifikacje – 12; Wyścig – 11:
„Zawody na brytyjskim torze Brands Hatch nie do końca ułożyły się po mojej myśli. Wśród 27 startujących zawodników w sesji kwalifikacyjnej zająłem 12 pozycję ze stratą 0,5 s do pierwszego zawodnika. W tak bardzo wyrównanej stawce kierowców jak Scirocco R-Cup decydują niuanse, aż 22 zawodników zmieściło się w 1 sekundzie. Uważam, że w moim Scirocco nie trafiliśmy idealnie z ustawieniem ciśnień w przednich oponach, przez co samochód był podsterowny i nie mogłem nawiązać walki z ścisłą czołówką. Drugim elementem, który zaważył na ostatecznym wyniku był ciężki wypadek niemieckiego kierowcy Thomasa Schöfflera i Dunki Maiken Rassmusen, skutkiem czego było przerwanie wyścigu, wyjazd safety car i ponowny restart ze skróconym o kilka okrążeń dystansem. Pomimo zamieszania na torze niektórym zawodnikom udało się ominąć wypadek i zyskać pozycję. Ja niestety w tym zamieszaniu straciłem swoją, już wywalczoną 9 pozycję spadając na 11, na której zakończyłem wyścig. Już za niespełna dwa tygodnie odbędzie się, na niemieckim torze Oschersleben, VIII i IX runda Scirocco R-Cup, na którą serdecznie zapraszam.”

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Scirocco
Volkswagen Scirocco
Cena podstawowa już od: 87 390 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-3dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Kolejny malutki Volkswagen

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando