mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scirocco R-Cup na Brands Hatch

Scirocco R-Cup na Brands Hatch

Na brytyjskim torze można było podziwiać, aż czterech kierowców, którzy zapisali się na kartach historii sportu motorowego lub bardziej otarli się o Formułę 1 . Polscy kierowcy zajęli trzecie i jedenaste miejsce, a w zwyciężył Szwed - Ola Nilsson.

Johnny Herbert były kierowca zespołów Lotus, Benetton, Steward. Mark Blundell, który wziął udział w 61 wyścigach Formuły 1 startując w zespole Brabhama, Ligiera i McLarena. Trzecim legendarnym kierowcą, który może pochwalić się przygodą z F1 jest Tiff Needell, który wystąpił w 1980 roku w Belgii w zespole Ensign Cosworth. Needell brał również udział w legendarnym wyścigu w Le Mans. Współtworzył program "Top Gear”, a od 2002 roku jest współtwórcą konkurencyjnego magazynu "Fifth Gear". Czwartą "legendą" startującą w miniony weekend na torze Brands Hatch jest Mark Higins, który w latach 1997, 2005, 2006 był rajdowym mistrzem Wielkiej Brytanii, zaś w roku 2008 pracował jako kaskader w filmie "Quantum of Solace". Johnny Herbert okazał się najszybszy w klasyfikacji legend.

Klika godzin przed wyścigiem odbyły się kwalifikacje, które wygrał Jann-Hendrik Ubben z Niemiec. Adam Gładysz wywalczył dwunaste pole startowe, Mateusz Lisowski siódme. Początek wyścigu dostarczył bardzo dużo emocji, gdyż już na pierwszym okrążeniu Thomas Schöffler, startujący z trzeciej pozycji, okręcił się na trzecim zakręcie „Graham Hill Bend” i zatrzymał w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy. Jadącej za nim Maiken Rasmussen nie udało się ominąć stojącego samochodu. Po zderzeniu młoda Dunka została odwieziona profilaktycznie do szpitala, a wyścig przerwano. Restart wyścigu i na czele trójka zawodników
Ubben, Nillson i Lisowski. Szwed pod koniec wyścigu wyprzedza Niemieckiego kierowcę i nie oddaje prowadzenia do mety. W klasyfikacji generalnej prowadzi Mateusz Lisowski z dorobkiem 288 punktów, drugi jest Ola Nilsson (247 punktów). Drugi z Polaków, Adam Gładysz w klasyfikacji generalnej zajmuje szóstą lokatę z dorobkiem 175 punktów.

Mateusz Lisowski: Kwalifikacje – 7; Wyścig – 3:
„Na pierwszym okrążeniu, z siódmej pozycji awansowałem na czwartą, później wyprzedziłem kolejnego zawodnika. Zabrakło mi niestety jednego Push-to-pass (System pozwalający zawodnikowi zwiększyć moc silnika o 50 KM, aż 15 razy po 10 sekund, po aktywacji pozostaje wyłączony przez 10 sekund. - przyp. redakcji), aby wyprzedzić piątego kierowcę i dojechać do mety na drugim miejscu. Faktem jest, że na tym torze nie ma zbyt wiele miejsca do wyprzedzania. Z wyniku jestem bardzo zadowolony – siódmy wyścig i siódme podium.”


Adam Gładysz: Kwalifikacje – 12; Wyścig – 11:
„Zawody na brytyjskim torze Brands Hatch nie do końca ułożyły się po mojej myśli. Wśród 27 startujących zawodników w sesji kwalifikacyjnej zająłem 12 pozycję ze stratą 0,5 s do pierwszego zawodnika. W tak bardzo wyrównanej stawce kierowców jak Scirocco R-Cup decydują niuanse, aż 22 zawodników zmieściło się w 1 sekundzie. Uważam, że w moim Scirocco nie trafiliśmy idealnie z ustawieniem ciśnień w przednich oponach, przez co samochód był podsterowny i nie mogłem nawiązać walki z ścisłą czołówką. Drugim elementem, który zaważył na ostatecznym wyniku był ciężki wypadek niemieckiego kierowcy Thomasa Schöfflera i Dunki Maiken Rassmusen, skutkiem czego było przerwanie wyścigu, wyjazd safety car i ponowny restart ze skróconym o kilka okrążeń dystansem. Pomimo zamieszania na torze niektórym zawodnikom udało się ominąć wypadek i zyskać pozycję. Ja niestety w tym zamieszaniu straciłem swoją, już wywalczoną 9 pozycję spadając na 11, na której zakończyłem wyścig. Już za niespełna dwa tygodnie odbędzie się, na niemieckim torze Oschersleben, VIII i IX runda Scirocco R-Cup, na którą serdecznie zapraszam.”

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Scirocco
Volkswagen Scirocco
Cena podstawowa już od: 87 390 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-3dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Scirocco R – z ogniem pod maską

auto motor i sport 0000-00-00

Świetnie wygląda, do setki przyspiesza w niewiele ponad 6 sekund i bardzo dobrze jeździ. Scirocco R, czyli coś więcej niż tylko Golf w wersji "hot rod".

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.