mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scuderia Toro Rosso z silnikami Renault

Scuderia Toro Rosso z silnikami Renault

Od przyszłego roku zespół Scuderia Toro Rosso, który należy do Red Bull Racing będzie korzystał z jednostek napędowych Reanult. Toro Rosso otrzyma również wsparcie w postaci francuskiego systemu KERS.

Scuderia Toro Rosso z silnikami Renault
Jak wiadomo już od dawna, w przyszłym roku następuje pierwsza od dawna rewolucja techniczna w Formule 1. Zespoły będą korzystać z silników V6 wspartych turbodoładowaniem. Dzięki współpracy Renault z Infinti Red Bull Racing, młodszy zespół Scuderia Toro Rosso może teraz skorzystać z wsparcia Power Unit Renault(silnik V6 plus KERS).

"Cieszymy się bardzo, że doprowadziliśmy do porozumienia w sprawie wykorzystania od 2014 roku Power Unitu Renault i to w chwili, gdy nowe przepisy przyniosą nam interesujące zmiany. Ogromne znaczenie ma to, by udało się nam jak najszybciej sfinalizować nasze plany. Będzie to oznaczało, że możliwie jak najlepiej przygotowaliśmy się do przyszłorocznego sezonu. Nie mogąc doczekać się współpracy z Renault, chciałbym również podziękować Ferrari, naszemu dostawcy od 2007 roku. Marka ta dostarczała nam wyjątkowo skuteczne i niezawodne silniki, a także doskonale funkcjonujący serwis", Franz Tost, szef zespołu Scuderia Toro Rosso.

Tym samym dobiega końca wieloletnia współpraca Toro Rosso z Ferrari. Włosi od drugiego sezonu startów w F1 zespołu z Fanzy  dostarczali silniki dla bolidów Toro Rosso. W pierwszym sezonie STR1 napędzany był przez jednostkę Cowsortha. Obecnie Renault i Infiniti Red Bull Racine finalizują zapisy długoterminowej umowy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Red Bull Racing F1 Toro Rosso Red Bull

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross