mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scuderia Toro Rosso z silnikami Renault

Scuderia Toro Rosso z silnikami Renault

Od przyszłego roku zespół Scuderia Toro Rosso, który należy do Red Bull Racing będzie korzystał z jednostek napędowych Reanult. Toro Rosso otrzyma również wsparcie w postaci francuskiego systemu KERS.

Scuderia Toro Rosso z silnikami Renault
Jak wiadomo już od dawna, w przyszłym roku następuje pierwsza od dawna rewolucja techniczna w Formule 1. Zespoły będą korzystać z silników V6 wspartych turbodoładowaniem. Dzięki współpracy Renault z Infinti Red Bull Racing, młodszy zespół Scuderia Toro Rosso może teraz skorzystać z wsparcia Power Unit Renault(silnik V6 plus KERS).

"Cieszymy się bardzo, że doprowadziliśmy do porozumienia w sprawie wykorzystania od 2014 roku Power Unitu Renault i to w chwili, gdy nowe przepisy przyniosą nam interesujące zmiany. Ogromne znaczenie ma to, by udało się nam jak najszybciej sfinalizować nasze plany. Będzie to oznaczało, że możliwie jak najlepiej przygotowaliśmy się do przyszłorocznego sezonu. Nie mogąc doczekać się współpracy z Renault, chciałbym również podziękować Ferrari, naszemu dostawcy od 2007 roku. Marka ta dostarczała nam wyjątkowo skuteczne i niezawodne silniki, a także doskonale funkcjonujący serwis", Franz Tost, szef zespołu Scuderia Toro Rosso.

Tym samym dobiega końca wieloletnia współpraca Toro Rosso z Ferrari. Włosi od drugiego sezonu startów w F1 zespołu z Fanzy  dostarczali silniki dla bolidów Toro Rosso. W pierwszym sezonie STR1 napędzany był przez jednostkę Cowsortha. Obecnie Renault i Infiniti Red Bull Racine finalizują zapisy długoterminowej umowy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Red Bull Racing F1 Toro Rosso Red Bull

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.