mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Seat będzie ograniczać

Seat będzie ograniczać

Słabszy popyt na europejskim rynku powoduje, iż hiszpański producent samochodów marki Seat, należący do koncernu Volkswagen, rozpoczyna negocjacje z pracownikami nt. zwolnień lub ograniczenia płac.

"Przy obecnym poziomie produkcji wykorzystaliśmy chyba wszelkie pole do manewru i teraz musimy zastanowić się wspólnie ze związkami zawodowymi nad możliwymi rozwiązaniami" - powiedział rzecznik firmy Seat. Rozmowy ze związkami mają rozpocząć się 1 września. Wśród ewentualnych rozwiązaniach, oprócz zwolnień,  pod uwagę brane jest także skrócenie czasu pracy i oczywiście związane z tym zmniejszenie wynagrodzeń.

Obecne problemy to wynik słabszego popytu na głównych eksportowych rynkach Seata. Łączna produkcja we wszystkich hiszpańskich fabrykach samochodowych spadła w pierwszym półroczu o 11% do 1,2 miliona aut. Również o 11% spadł eksport do 940 tys. aut. Produkcja samochodów marki Seat, głównie w fabryce w Martorell, w tym okresie spadła o 9%.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.