Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Seat będzie ograniczać

Seat będzie ograniczać

Słabszy popyt na europejskim rynku powoduje, iż hiszpański producent samochodów marki Seat, należący do koncernu Volkswagen, rozpoczyna negocjacje z pracownikami nt. zwolnień lub ograniczenia płac.

"Przy obecnym poziomie produkcji wykorzystaliśmy chyba wszelkie pole do manewru i teraz musimy zastanowić się wspólnie ze związkami zawodowymi nad możliwymi rozwiązaniami" - powiedział rzecznik firmy Seat. Rozmowy ze związkami mają rozpocząć się 1 września. Wśród ewentualnych rozwiązaniach, oprócz zwolnień,  pod uwagę brane jest także skrócenie czasu pracy i oczywiście związane z tym zmniejszenie wynagrodzeń.

Obecne problemy to wynik słabszego popytu na głównych eksportowych rynkach Seata. Łączna produkcja we wszystkich hiszpańskich fabrykach samochodowych spadła w pierwszym półroczu o 11% do 1,2 miliona aut. Również o 11% spadł eksport do 940 tys. aut. Produkcja samochodów marki Seat, głównie w fabryce w Martorell, w tym okresie spadła o 9%.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Pod koniec 2018 r. w Wałbrzychu Toyota Motor Manufacturing Poland rozpocznie produkcję nowych przekładni do hybrydowych modeli Toyoty. Z kolei w 2017 i 2019 roku będą montowane nowe silniki w fabyrce w Jelczu-Laskowicach.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj