mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Seat będzie ograniczać

Seat będzie ograniczać

Słabszy popyt na europejskim rynku powoduje, iż hiszpański producent samochodów marki Seat, należący do koncernu Volkswagen, rozpoczyna negocjacje z pracownikami nt. zwolnień lub ograniczenia płac.

"Przy obecnym poziomie produkcji wykorzystaliśmy chyba wszelkie pole do manewru i teraz musimy zastanowić się wspólnie ze związkami zawodowymi nad możliwymi rozwiązaniami" - powiedział rzecznik firmy Seat. Rozmowy ze związkami mają rozpocząć się 1 września. Wśród ewentualnych rozwiązaniach, oprócz zwolnień,  pod uwagę brane jest także skrócenie czasu pracy i oczywiście związane z tym zmniejszenie wynagrodzeń.

Obecne problemy to wynik słabszego popytu na głównych eksportowych rynkach Seata. Łączna produkcja we wszystkich hiszpańskich fabrykach samochodowych spadła w pierwszym półroczu o 11% do 1,2 miliona aut. Również o 11% spadł eksport do 940 tys. aut. Produkcja samochodów marki Seat, głównie w fabryce w Martorell, w tym okresie spadła o 9%.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi L200 pickupem roku 2017
Mitsubishi L200 pickupem roku 2017
Mitsubishi L200 otrzymał tytuł Best Pickup na ceremonii Carbuyer Awards 2017. Jurorzy docenili L200 za jego twardy charakter i mocny, czterocylindrowy dieslowski silnik 2,4 l.