mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Seat ma nowe centrum technologiczne

Seat ma nowe centrum technologiczne

Hiszpański producent samochodów Seat otworzył w ubiegłym tygodniu nowe Centrum Projektowe (Prototype Development Centre - PDC), sąsiadujące z zakładami produkcyjnymi w Martorell. W centrum pracować będzie łącznie 300 inżynierów - specjalistów w dziedzinie technologii i inżynierii procesów.

Seat ma nowe centrum technologiczne

Uważane za jedno z najbardziej innowacyjnych w hiszpańskim przemyśle oraz najbardziej charakterystyczne dla Grupy Volkswagena, Centrum PDC jest prawdziwym „centrum technologicznym" firmy Seat, ponieważ po raz pierwszy pod jednym dachem prowadzone będą prace nad konstrukcją prototypów w fazie zarówno wirtualnej, jak i fizycznej. Takie podejście umożliwia znaczne oszczędności i przyspiesza tempo wprowadzania na rynek nowych modeli. W budowę obiektu i jego wyposażenie zainwestowano 10 milionów euro.

W zajmującym powierzchnię 17.000 metrów kwadratowych Centrum PDC realizowane będą wszystkie procesy związane z wirtualnym projektowaniem, budową makiet i pojazdów w wersjach przedprodukcyjnych. Ośrodek dysponuje urządzeniami do badania geometrii oraz montażu standardowych wersji pojazdów, a także prowadzi badania nad wydajnością i racjonalizacją produkcji, digitalizuje dane produkcyjne oraz przeprowadza wirtualne analizy ergonomii.

Dowiedz się więcej o marce Seat

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.