Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Seat ma nowe centrum technologiczne

Seat ma nowe centrum technologiczne

Hiszpański producent samochodów Seat otworzył w ubiegłym tygodniu nowe Centrum Projektowe (Prototype Development Centre - PDC), sąsiadujące z zakładami produkcyjnymi w Martorell. W centrum pracować będzie łącznie 300 inżynierów - specjalistów w dziedzinie technologii i inżynierii procesów.

Seat ma nowe centrum technologiczne

Uważane za jedno z najbardziej innowacyjnych w hiszpańskim przemyśle oraz najbardziej charakterystyczne dla Grupy Volkswagena, Centrum PDC jest prawdziwym „centrum technologicznym" firmy Seat, ponieważ po raz pierwszy pod jednym dachem prowadzone będą prace nad konstrukcją prototypów w fazie zarówno wirtualnej, jak i fizycznej. Takie podejście umożliwia znaczne oszczędności i przyspiesza tempo wprowadzania na rynek nowych modeli. W budowę obiektu i jego wyposażenie zainwestowano 10 milionów euro.

W zajmującym powierzchnię 17.000 metrów kwadratowych Centrum PDC realizowane będą wszystkie procesy związane z wirtualnym projektowaniem, budową makiet i pojazdów w wersjach przedprodukcyjnych. Ośrodek dysponuje urządzeniami do badania geometrii oraz montażu standardowych wersji pojazdów, a także prowadzi badania nad wydajnością i racjonalizacją produkcji, digitalizuje dane produkcyjne oraz przeprowadza wirtualne analizy ergonomii.

Dowiedz się więcej o marce Seat

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda pokazuje siłę na rajdzie Hiszpanii
Skoda pokazuje siłę na rajdzie Hiszpanii
Podczas Rajdu Hiszpanii na liście startowej pojawiło sie aż dziesięć egzemplarzy Skody Fabia R5, z których trzy mają szanse na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Rajdowe Mistrzostwa Świata wchodzą w decydującą fazę.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj