Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Seat na energię słoneczną

Seat na energię słoneczną

Nie, nie chodzi tu jeszcze o samochody hiszpańskiej marki napędzane energią słoneczną. Seat planuje instalację kolektorów słonecznych w swojej fabryce w Martorell, które umożliwią wytwarzanie czystej energii elektrycznej.

Seat na energię słoneczną
Kolektory słoneczne zainstalowane w zakładzie umożliwią wytwarzanie czystej energii elektrycznej i tym samym obniżenie emisji CO2 o ponad 11.700 ton.

Panele ogniw fotoelektrycznych o mocy 8,5 MW zasilane energią słoneczną, których uruchomienie planowane jest jeszcze w tym roku będą dostarczały prądu elektrycznego w ilości 11,2 GWh rocznie. Wcześniej, w marcu, kolektory słoneczne zostaną zainstalowane na dachu budynku biurowego w Martorell, a także na konstrukcji wsporczej jednego z parkingów pojazdów gotowych. Cała wytworzona czysta energia będzie kierowana do głównej sieci, do dalszej dystrybucji.

W celu pełnego wykorzystania największego zasobu naturalnego Hiszpanii, jakim jest słońce, oraz dużej liczby godzin nasłonecznienia w Martorell i okolicach, w kolejnym etapie zaplanowano pełne pokrycie dwóch innych stref dystrybucji o łącznej powierzchni ponad 66.000 m2 oraz dachów budynków montażowni, co stanowi kolejne 139.000 m2. W tej fazie energię będą produkowały kolektory słoneczne o łącznej powierzchni ponad 206.000 m2.

Uruchamiając nowy projekt, Seat chce ograniczać oddziaływanie na środowisko naturalne nie tylko poprzez obniżanie emisji spalin w produkowanych przez firmę pojazdach, ale także we wszystkich fazach produkcji, opracowywania i recyklingu swoich produktów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat

Podobne wiadomości:

Volkswagen naprawi dodatkowe 460 tys. silników

Volkswagen naprawi dodatkowe 460 tys....

Aktualności 2016-08-16

Seat Ateca Cupra w drodze do Paryża

Seat Ateca Cupra w drodze do Paryża

Aktualności 2016-05-20

Komentuj:

~Casandra 2008-02-07

A juz myslalam ze SEAT wypusci na rynek samochod na baterie ktore np. pracownicy beda mogli ladowac kiedy beda w pracy z paneli slonecznych zainstalowanych na dachu. A szkoda, chetnie bym kupila taki samochod do pracy mam tylko 25km w jedna strone.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Scania prezentuje nową serię R
Scania prezentuje nową serię R
Po dziesięciu latach oczekiwań Scania zaprezentowała nową generację ciężarówek z flagowej serii R.