mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Seat uszczupla produkcję

Seat uszczupla produkcję

Seat zmuszony jest obniżyć wolumen produkcyjny w swojej głównej fabryce w Barcelonie. Wchodząca w skład grupy Volkswagena, hiszpańska marka reaguje w ten sposób na swój lekki kryzys sprzedaży na najważniejszych rynkach Europy.

Seat uszczupla produkcję
Jak podaje główny komunikat producenta produkcja w zakładach w Barcelonie zostanie zmniejszona o 5%. To oznacza, że z taśm montażowych zjedzie o 20 000 mniej aut niż zakładano jeszcze na początku tego roku. W listopadzie i grudniu br. jak i w okresie od stycznia do lipca 2009 roku 750 zatrudnionym zostanie skrócony tryb pracy. Dodatkowo jeszcze w tym roku Hiszpanie wyciszą produkcję niektórych modeli nawet do 20 dni. W konsekwencji ucierpieć może nawet 3 900 pracowników.

Ostatnie dziewięć miesięcy nie były łaskawe dla Seata. Do września marka sprzedała na całym świecie 260 000 samochodów. W porównaniu z rokiem ubiegłym to spadek o 9,2%. Do tego w Hiszpanii, na najważniejszym polu sprzedaży dla Seata, na skutek słabnącej koniunktury dość widocznie załamał się rynek samochodowy. We wrześniu br. na Półwyspie Iberyjskim zarejestrowano aż o 32,2 % mniej nowych aut niż w tym samym miesiącu roku 2007.

Ograniczenie wolumenu produkcyjnego zdaniem zarządu Seata pozwoli nadal utrzymać wysoki kurs rentowności przedsiębiorstwa, który skutecznie udało się wypracowywać od niespełna dwóch lat. Marka-córka Volkswagena w 2007 roku zanotowała zysk netto 170 milionów euro. W 2006 roku Seat był jeszcze pod kreską ze stratą 49 milionów euro.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat produkcja samochodow

Podobne wiadomości:

Seat Arona - miejski crossover z Hiszpanii

Seat Arona - miejski crossover z Hiszpanii

Aktualności 2017-06-28

Seat Ibiza Cupra - gorący towar

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.