mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Seat za ocean?

Seat za ocean?

Hiszpańska marka koncernu Volkswagen rozważa możliwość rozpoczęcia sprzedaży swoich modeli na rynkach Ameryki Północnej.

Jak podaje jeden z tamtejszych serwisów motoryzacyjnych, hiszpańska marka mogłaby mieć wzięcie na rynku amerykańskim. Należy pamiętać, że w USA zamieszkuje duża liczba ludzi pochodzenia latynoskiego.

Do tego, dużym ułatwieniem byłaby sieć sprzedaży aut Audi i VW, w której zaistniałyby modele Seata. Jak powiedział szef firmy, Andreas Schleef "Ameryka Północna byłaby sensownym, strategicznym posunięciem."

Wypowiedź ta ma tym bardziej realne przesłanki - VW ma swoją fabrykę w Ameryce Południowej. Zakład zlokalizowana w mieście Pueblo w Meksyku, wytwarza obecnie model Fox, który już wkrótce trafi również do Europy.

Tam też miałaby ruszyć produkcja Seatów przeznaczonych na rynek północno amerykański. Jednak takie posunięcie Seata będzie możliwe nie szybciej niż za kilka lat. Marka ma do tego czasu uzyskać odpowiedni potencjał sprzedażowy poprzez sprostanie amerykańskim regulacjom oraz opracowanie odpowiedniego, sportowo-użytkowego modelu.

Cały plan jest jak najbardziej logiczny - Seat już ma na koncie 25.000 aut sprzedanych w Meksyku w ubiegłym roku, a kolejnym krokiem nie wymagającym dużych modernizacji europejskiego stylu i technologii aut, byłoby wejście do Kanady.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.