mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Seat zlikwiduje 1600 miejsc pracy

Seat zlikwiduje 1600 miejsc pracy

Hiszpańska marka Seat wchodząca w skład grupy Volkswagena w ciągu trzech najbliższych lat zwolni około 1600 pracowników. Seat już wcześniej informował o zamiarach zlikwidowania takiej ilości miejsc pracy jednak dopiero teraz władzom marki udało się porozumieć ze związkami zawodowymi w tej sprawie i wypłacie świadczeń socjalnych.

Seat zlikwiduje 1600 miejsc pracy
Firma-córka Volkswagena od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi, dlatego zmuszona jest podjąć działania restrukturyzacyjne. W ubiegłym roku Seat zanotował poważną stratę wynoszącą blisko 49 milionów euro. Pod koniec roku pojawiły się również pogłoski o rzekomej odsprzedaży Seata innemu koncernowi, jednak informacje te nie potwierdziły.

W zamian za to Volkswagen przygotował szereg planów restrukturyzacyjnych. Obok specjalnych zastrzyków gotówki – 500 milionów euro dostanie Seat w ciągu 10 kolejnych lat – wymogiem nałożonym na Hiszpanów jest właśnie ograniczenie liczby pracowników, których w fabryce w Matorell koło Barcelony zatrudnionych jest aktualnie 15 000.

Kondycja finansowa była również powodem zaciętych dyskusji na temat przyszłości Volkswagena w samym zarządzie Volkswagena. Między innymi z takich powodów z funkcji przewodniczącego grupy VW zrezygnował Wolfgang Bernhard., który popadł w konflikt z Martinem Winterkornem.

Nowe plany produkcyjne zakładają budowę dwóch zupełnie nowych modeli, limuzyny i SUV-a bazującego na koncepcie Freetrack.

Czytaj także:

VW: 500 mln euro do Portugalii 2007-03-13

Obiecujący początek roku Seata 2007-03-09

Pierwszy Seat 4x4! 2007-03-07

Seat wygnany z rodziny? 2006-12-04
Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat

Podobne wiadomości:

Cupra - nowa submarka Seata?

Cupra - nowa submarka Seata?

Aktualności 2017-08-11

Seat Leon Cupra - 300 KM po liftingu

Seat Leon Cupra - 300 KM po liftingu

Aktualności 2016-11-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross