mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Seat zlikwiduje 1600 miejsc pracy

Seat zlikwiduje 1600 miejsc pracy

Hiszpańska marka Seat wchodząca w skład grupy Volkswagena w ciągu trzech najbliższych lat zwolni około 1600 pracowników. Seat już wcześniej informował o zamiarach zlikwidowania takiej ilości miejsc pracy jednak dopiero teraz władzom marki udało się porozumieć ze związkami zawodowymi w tej sprawie i wypłacie świadczeń socjalnych.

Seat zlikwiduje 1600 miejsc pracy
Firma-córka Volkswagena od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi, dlatego zmuszona jest podjąć działania restrukturyzacyjne. W ubiegłym roku Seat zanotował poważną stratę wynoszącą blisko 49 milionów euro. Pod koniec roku pojawiły się również pogłoski o rzekomej odsprzedaży Seata innemu koncernowi, jednak informacje te nie potwierdziły.

W zamian za to Volkswagen przygotował szereg planów restrukturyzacyjnych. Obok specjalnych zastrzyków gotówki – 500 milionów euro dostanie Seat w ciągu 10 kolejnych lat – wymogiem nałożonym na Hiszpanów jest właśnie ograniczenie liczby pracowników, których w fabryce w Matorell koło Barcelony zatrudnionych jest aktualnie 15 000.

Kondycja finansowa była również powodem zaciętych dyskusji na temat przyszłości Volkswagena w samym zarządzie Volkswagena. Między innymi z takich powodów z funkcji przewodniczącego grupy VW zrezygnował Wolfgang Bernhard., który popadł w konflikt z Martinem Winterkornem.

Nowe plany produkcyjne zakładają budowę dwóch zupełnie nowych modeli, limuzyny i SUV-a bazującego na koncepcie Freetrack.

Czytaj także:

VW: 500 mln euro do Portugalii 2007-03-13

Obiecujący początek roku Seata 2007-03-09

Pierwszy Seat 4x4! 2007-03-07

Seat wygnany z rodziny? 2006-12-04
Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat

Podobne wiadomości:

Seat Arona - miejski crossover z Hiszpanii

Seat Arona - miejski crossover z Hiszpanii

Aktualności 2017-06-28

Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata

Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.