Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Seaty także z Ukrainy

Seaty także z Ukrainy

Parę dni temu informowaliśmy o otwarciu nowej linii produkcyjnej w ukraińskiej fabryce firmy Eurocar i o zwiększeniu produkcji aut marki Skoda. Jeszcze w tym roku planowane jest także uruchomienie montażu modeli sygnowanym logo Seata.

Seaty także z Ukrainy

Ukraińska fabryka w miejscowości Solomonowo zajmuje się obecnie montażem samochodów osobowych marek Skoda, Audi oraz Volkswagen. Uruchomienie nowej części fabryki pozwoli na zwiększenie dotychczasowej mocy produkcyjnej z 17 do 45 tys. sztuk nowych pojazdów rocznie. I to właśnie dzięki temu możliwe stanie się poszerzenie palety montowanych aut o modele marki Seat - Leon, Altea i Toledo.
 
Nowouruchomiona część fabryki Eurocar posiada unikatowe na Ukrainie wyposażenie i rozwiązania techniczne oraz szereg innowacji technologicznych, które gwarantują elastyczność przedsiębiorstwa. "Nasz plan przewiduje rozszerzenie produkcji do 120 tys. nowych aut rocznie w ciągu trzech lat i dostarczanie wyprodukowanych tu aut także na rynek rosyjski" powiedział Krystian Poloczek, założyciel Iberia Motor Capital Group (IMCG) i jeden z udziałowców ukraińskiej spółki Eurocar.
 
W ramach projektu planowane jest także stopniowe zwiększanie liczby pracujących w fabryce z 320 w 2005 roku do 1640 osób w roku 2009.
 
Czytaj także:

Więcej Skody z Ukrainy (2006-05-15)
 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat

Podobne wiadomości:

Więcej Skody z Ukrainy

Więcej Skody z Ukrainy

Aktualności 2006-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj