mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Seaty także z Ukrainy

Seaty także z Ukrainy

Parę dni temu informowaliśmy o otwarciu nowej linii produkcyjnej w ukraińskiej fabryce firmy Eurocar i o zwiększeniu produkcji aut marki Skoda. Jeszcze w tym roku planowane jest także uruchomienie montażu modeli sygnowanym logo Seata.

Seaty także z Ukrainy

Ukraińska fabryka w miejscowości Solomonowo zajmuje się obecnie montażem samochodów osobowych marek Skoda, Audi oraz Volkswagen. Uruchomienie nowej części fabryki pozwoli na zwiększenie dotychczasowej mocy produkcyjnej z 17 do 45 tys. sztuk nowych pojazdów rocznie. I to właśnie dzięki temu możliwe stanie się poszerzenie palety montowanych aut o modele marki Seat - Leon, Altea i Toledo.
 
Nowouruchomiona część fabryki Eurocar posiada unikatowe na Ukrainie wyposażenie i rozwiązania techniczne oraz szereg innowacji technologicznych, które gwarantują elastyczność przedsiębiorstwa. "Nasz plan przewiduje rozszerzenie produkcji do 120 tys. nowych aut rocznie w ciągu trzech lat i dostarczanie wyprodukowanych tu aut także na rynek rosyjski" powiedział Krystian Poloczek, założyciel Iberia Motor Capital Group (IMCG) i jeden z udziałowców ukraińskiej spółki Eurocar.
 
W ramach projektu planowane jest także stopniowe zwiększanie liczby pracujących w fabryce z 320 w 2005 roku do 1640 osób w roku 2009.
 
Czytaj także:

Więcej Skody z Ukrainy (2006-05-15)
 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat

Podobne wiadomości:

Więcej Skody z Ukrainy

Więcej Skody z Ukrainy

Aktualności 2006-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.