mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sebastian Ogier kierowcą fabrycznym Volkswagena

Sebastian Ogier kierowcą fabrycznym Volkswagena

Volkswagen dziś ogłosił, że pierwszym fabrycznym kierowcą koncernu z Wolfsburga w rajdowych mistrzostw świata będzie Sebastian Ogier. Francuzki kierowca po podpisaniu kontraktu ze skutkiem natychmiastowym wraz ze swoim pilotem Julienem Ingrassia przeszedł do zespołu Volkswagen Motorsport.

Sebastian Ogier kierowcą fabrycznym Volkswagena
"Volkswagen jest numerem jeden w Europie, a wkrótce także na świecie. Jestem pewien, że Volkswagen przystępuje do  rywalizacji w rajdach po to, aby zdobyć tytuł rajdowego mistrza świata. Cieszę się, że będę uczestniczył w tym przedsięwzięciu od samego początku.” Powiedział Sebastian Ogier. Pilot Julien Ingrassia dodał: „Cieszymy się, że będziemy członkami zespołu pełnego woli walki i zwycięstwa. Nie ma rzeczy niemożliwych!”

„Bardzo mnie cieszy, że Sébastien Ogier i Julien Ingrassia dołączyli do nas. Fakt, że tak mocny duet zdecydował się przejść do tworzącego się teamu, który dopiero zadebiutuje w WRC, jest dowodem zaufania dla naszego zespołu", powiedział dr Ulrich Hackenberg, Członek Zarządu Marki Volkswagen ds. Rozwoju. Dyrektor Volkswagen Motorsport Kris Nissen dodał: „Jesteśmy dumni, że tak dobry i szybki duet jak Sébastien Ogier i jego pilot Julien Ingrassia zdecydowali się na Volkswagena. To dodatkowy bodziec dla naszego zespołu, aby tym dwóm zawodnikom zaoferować Polo R WRC, które będzie zdolne z powodzeniem walczyć z innymi samochodami. Cieszymy się na tę współpracę i mamy nadzieję na wiele zwycięstw.”

Francuskiego kierowcę podziwia Carlos Sainz, który jest doradcą teamu Volkswagena: "Według mnie Sebastien Ogier jest jednym z trzech najlepszych kierowców na świecie". Hiszpan, który jest dwukrotnym mistrzem świata i zwycięzcą Rajdu Dakar był zaangażowany w negocjacje z francuskim kierowcą i jego pilotem.

Po raz pierwszy nowego kierowcę VW będzie można zobaczyć podczas Race of Champions w Düsseldorfie w dniach 3 – 4 grudnia.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen Carlos Sainz Sebastien Ogier

Podobne wiadomości:

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando